Prezent pod choinkę

Prezent pod choinkę

Zbliża się jeden z najprzyjemniejszych okresów r Roku – Święta Bożego Narodzenia. Szczególnie dzieci lubią ten czas. Najpierw przygotowania przedświąteczne, ubieranie choinki, ozdabianie całego domu, pieczenie pierniczków. No i wreszcie same święta – rodzinne, pachnące, z prezentami pod choinką. A co kupić jako prezent pod choinkę naszemu przedszkolakowi?

Bo prezent pod choinką musi być trafiony. Musi sprawić, że na buzi naszego dziecka pojawi się uśmiech. Macie już jakieś plany?

Dzisiaj przedstawiamy 6 pomysłów na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym. Z pewnością wybierzecie coś, co okaże się strzałem w 10 :).

Pomysł 1: Klocki 

To idealny prezent dla dzieci w każdym wieku. Sprzedawane są w zestawach odpowiednich dla danego wieku. I nie mówię tu tylko o klockach lego. Drewniane klocki konstrukcyjne to również bardzo ciekawy prezent. Różne kształty pozwalają uwolnić wyobraźnie i stworzyć coś niepowtarzalnego.

Pomysł 2: Mały lekarz 

Zestaw małego lekarza jest bardzo ciekawym pomysłem p[od choinkę. Dzieci uwielbiają bawić się w „dorosłych”. Lubią naśladować. Torba z narzędziami lekarza pozwolą dziecku bawić się na całego i udzielać pomocy „chorym” członkom rodziny. Co znajdziemy w takim zestawie? Strzykawki, młotki neurologiczne, środki do dezynfekcji, bandaże, stetoskop, termometr, szpatułki, recepty. Zresztą nie tylko mały lekarz będzie idealnym pomysłem. To Wy najlepiej wiecie, kogo lubi naśladować Wasz malec.

Pomysł 3: Puzzle 

To również zabawa, którą dzieci bardzo lubią. Zestaw odpowiedni dla wieku dziecka, może zająć je na długi czas. Układanie puzzli to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale jednocześnie idealny sposób na rozwijanie umysłu naszego dziecka. Dzieci dopasowując elementy układanki uczą się cierpliwości, dokładności, uczą się uczyć.

Pomysł 4: Ciastolina

A dokładnie Play-doh. Tutaj mamy do wyboru zestawy dla dzieci w różnym wieku. Możemy wybrać zestaw dla małego dentysty, kucharza, ciastkarza. W każdym zestawie oprócz samej ciastoliny znajdują się plastikowe, bezpieczne narzędzia ułatwiające tworzenie konkretnych kształtów

Pomysł 5: Piasek 

Aura na dworze nie pozwala na zabawę w piaskownicy, ale możemy piaskownicę przynieść do domu. Piasek kinetyczny pozwala na zabawę jak w piaskownicy. Nie rozsypujący się, nie klejący, nigdy nie zasycha. Bardzo miły w dotyku sprawia, że nasze dziecko może się świetnie bawić i jednocześnie zrelaksować. Do kompletu z piaskiem możemy kupić auto-spycharkę, łopatkę, foremki i zabawa zapewniona.

Pomysł 6: Gry

Planszówki przeżywają swój renesans. Coraz więcej osób sięga po tą formę spędzenia czasu wspólnego razem z bliskimi. I bardzo dobrze, bo rodzinnie spędzony czas nad planszówką to czas dobrze spędzony. Dzieci uwielbiają grać, uwielbiają rywalizację. Grając w gry ćwiczą swoją spostrzegawczość, pomysłowość, kształcą naukę liczenia. Pamiętajcie, aby wybierając grą brać pod uwagę wiek dziecka.

Czy któryś z pomysłów wykorzystacie przy wyborze prezentu pod choinkę dla swojej pociechy w tym roku?

Pamiętajcie nie jest dobrym pomysłem zakupienie psa, bo dziecko nie powinno traktować swojego czworonożnego przyjaciela jako zabawki. Ale o tym pisaliśmy już na naszym blogu.

Mamy nadzieję, że prezenty i te, które podarujecie swoim dzieciom i te, które sami dostaniecie drodzy Rodzice, będą trafione. A całe Święta miną Wam radośnie, spokojnie, w rodzinnym gronie.

święta Bożego Narodzenia