pieczemy pierniczki

Pieczemy pierniczki

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu. Dwa tygodnie to dosłownie „ostatni dzwonek” aby zabrać się za pyszne pierniczki. Pamiętajcie, że ja pierniczki to oczywiście wspólnie z naszymi przedszkolakami. Gotowi? No to zabieramy się do dzieła i … pieczemy pierniczki. Najpierw oczywiście musimy wybrać się do sklepu, aby zakupić wszystkie niezbędne produkty. Oto co będzie nam potrzebne:

• 1,5 szklanki miodu;
  • 3/4 kostki masła;
  • dwa jajka;
  • 2 szklanki mąki pszennej;
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej;
  • 2 łyżeczki przyprawy korzennej do piernika;

Miód i masło podgrzewamy w rondelku, aby nam się ładnie połączyły. Po ostudzeniu dodajemy pozostałe składniki i wyrabiamy. Przedszkolaki z przedszkola Sowia 5 potrafią wyrabiać ciasto bezbłędnie  więc z tym nie będzie problemu.

Wkładamy nasze ciasto na 15 minut do zamrażarki. Po tym czasie możemy już je ładnie rozwałkować na grubość ok. 3 mm i przy pomocy foremek wykrajać odpowiednie kształty.

Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 170 stopni, na blaszce rozkładamy papier do pieczenia, na nim układamy pierniczki i wkładamy do piekarnika na ok 10  minut. Wyciągamy z piekarnika i czekamy cierpliwie aż wystygną.

Teraz możemy w pełni pozwolić naszym małym przedszkolakom, aby mogły wykazać się kreatywnością i udekorowały pierniki tak jak potrafią najpiękniej.

Tak przygotowane pierniczki, z pewnością zachwycą całą Rodzinę i będą prawdziwym rarytasem podczas tych świąt.

pieczemy pierniczki

Jeden komentarz do “Pieczemy pierniczki

Możliwość komentowania została wyłączona.