przedszkolak w bibliotece

Przedszkolak w Bibliotece

O tym, że warto czytać dzieciom pisaliśmy już na naszym blogu. w artykule Czy warto czytać dzieciom.   Przedszkolaki uwielbiają słuchać gdy ktoś im czyta i bardzo chętnie opowiadają nam o książeczkach, jakie Rodzice przeczytali im w domu.  Dlatego też, z radością przyjęliśmy kolejne zaproszenie do biblioteki. Bo przecież przedszkolak w bibliotece – to szczęśliwy przedszkolak.

Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich dla naszych sóweczek odbyły się 13 listopada.

Tym razem głównym tematem spotkania były …. sławne misie.

znane misie

Nasze przedszkolaki mogły posłuchać pięknych opowiadań o:

• Kubusiu Puchatku;
  • Misiu Uszatku;
  • Misiu Paddingtonie.

Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. Chętnie też same przeglądały książki, których bohaterami były misie. Podczas spotkania dzieci mogły same stworzyć swoje niedźwiadki. To była prawdziwa frajda.

Na koniec, wszyscy wysłuchaliśmy pięknej bajki o Lenie i jej pluszowym misiu, który poszedł wraz z nią do przedszkola. Dzieci słuchały z otwartymi buziami.

Było to już drugie spotkanie z książką w Bibliotece, ale z pewnością nie ostatnie.

Jak minął nam ten dzień możecie zobaczyć na filmiku:

Jeżeli macie ochotę wybrać się do Biblioteki ze swoimi pociechami oto dane kontaktowe:

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
AL. SPORTOWCÓW 3, 41-100 SIEMIANOWICE ŚL.
TEL. 032 228 13 29,

ODDZIAŁ DLA DZIECI