Kadra Przedszkola Sowia 5

„Dob­ry wycho­waw­ca, który nie wtłacza, a wyz­wa­la, nie ciągnie a wzno­si, nie ug­niata a kształtu­je, nie dyk­tu­je a uczy, nie żąda a za­pytu­je – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

– Janusz Korczak

Nauczyciel w przedszkolu to osoba, która spędza z dzieckiem prawie tyle czasu co Rodzice. Jest dla dziecka autorytetem i wzorcem. Dlatego też musi to być osoba oddana, pełna zaangażowania i miłości, a jednocześnie doświadczona i wykwalifikowana.

Wszyscy wychowawczy z naszego przedszkola Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich ukończyli studia wyższe o kierunku pedagogicznym.

Wszyscy są pełni pasji, zaangażowania i oddania. Z milionami pomysłów na kreatywną naukę i zabawę.

Poznajmy się, oto

Kadra z Przedszkola Sowia 5

mgr Beata Mazur

Beata Mazur Dyrektor Przedszkole Sowia 5 w Siemianowicach Ślaskich

Wykształcenie:

MBA – Master of Business Administration

Uniwersytet Śląski – Pedagogika specjalna

Główna Szkoła Handlowa w Warszawie – MBA
Certyfikat European Financial Planner, EFP EFPA
Akademia Ekonomiczna w Katowicach

Studia podyplomowe: Zarządzanie w Oświacie Terapia pedagogiczna

Specjalista wczesnego wspomagania
Terapeuta SI
Instruktor Masażu Shantala

Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach wydział Pedagogika Specjalna. Ukończyłam również MBA na SGH oraz kilka studiów podyplomowych. Jestem szczęśliwą mamą Konrada

Zarówno na studiach, jak i w trakcie pracy zawodowej zdobyłam wiele doświadczeń dotyczących organizacji pracy z dziećmi, w czasie studiów odbyłam wiele praktyk w ośrodkach opiekuńczych małych dzieci, jak i w prowadzeniu przedszkola w ogóle. Prowadzę zajęcia terapeutyczne w naszym przedszkolu jak i diagnozuje pod względem Integracji Sensorycznej.

Współpracuje również z innymi przedszkolami, gdzie pozyskuje wiedzę praktyczną i wykorzystuję wiedzę teoretyczną. Bardzo zależy mi na szerokim rozwoju dzieci w żłobku, klubie malucha jak i przedszkolu.
Dodatkowo ukończone kursy certyfikowane:
Integracji Bilaternalnej,
praca metodą Glenna Domana
Smyko-multisensoryka ®

mgr Iga Dudzik

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, kierunek: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne

Uwielbiam pracę z dziećmi, sprawia mi ona wiele radości, a postępy maluchów motywują mnie do ciągłego rozwoju. Podczas zajęć dbam o stworzenie przyjaznej, twórczej atmosfery – takiej, aby każde dziecko mogło uwierzyć  w siebie i mogło liczyć na moje wsparcie i pomoc.

Pracę z dziećmi uważam za pracę marzeń ponieważ daje mi wiele satysfakcji oraz radości. Podziwiam dzieci za ich szczerość i spontaniczność. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności, a także kiedy odkrywamy razem tajniki otaczającego świata.

Uśmiech na twarzy dzieci oraz czynione przez ich postępy są dla mnie najpiękniejszą życiową nagrodą.

Iga Dudzik
Gonciarz

mgr Monika Gonciarz

grupa Puchacze – Z-ca Dyrektora
ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach – studia magisterskie – edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz ukończyła zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i oligofrenopedagogikę – prowadzi u nas zajęcia Trening Umiejętności Społecznych.
Prowadzi grupę najstarszą.

Ukończyła również kursy certyfikowane:
– Dziecięce Programowanie
– Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn
– Trening umiejętności społecznych

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie-naucz. Jeśli nie wie-wytłumacz. Jeśli nie może -pomóż.”

mgr Anita Krawczyk

grupa Sóweczki

pomoc nauczyciela – ukończyła studia pedagogiczne na kierunku opiekuńczo wychowawczym ma doświadczenie w pracy z dziećmi

Krawczyk
Kranc

Paulina Kranc

grupa Puchacze
Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi.

Katarzyna Szwarc

Jestem mamą trójki dorosłych dzieci- córka i dwóch synów. Uwielbiam podróżować i aktywnie spędzać czas- biegam, jeżdżę na rowerze, wędruję po górach, tańczę, zimą narty i nordic walking. Lubię też dobrą książkę i muzykę. Kocham życie 😍

Szwarc

Sylwia Krystek

opiekunka dziecięca – posiada ukończony kurs opiekunki dziecięcej –

posiada 2 letni staż pracy w naszej placówce

W żłobku na Sowiej pracuje jako pomoc opiekunki, prywatnie jestem mamą
 Filipa. Posiadam średnie wykształceni i ukończony I stopień szkoły muzycznej. W wolnych chwilach słucham dobrej muzyki, czytam dobre książki i aktywnie spędzam czas z rodziną – ogólnie staram się cieszyć życiem.
Ukończony kurs opiekunki dziecięcej oraz doświadczenie w pracy z dziećmi.

Kadra w Żłobku Sowia 5/Klubie Malucha

Agnieszka Płuciennik

grupa Puszczyki

opiekunka dziecięca. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Posiada ukończony kurs animacji. Jest technikiem żywienia

Mam ukończony kurs opiekunki dziecięcej bardzo lubię dzieci mam bogate doświadczenie w pracy z dziećmi . Lubię organizować dzieciom czas i dbam o ich rozwój.

Agnieszka

mgr Anna Szuster

Klub Malucha

ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Duże doświadczenie w pracy z dziećmi.

Szuster
Daria Ziuzina Przedszkole Sowia 5 w Siemianowicach Ślaskich

Dariia Ziuzina

Żłobek

Pani Dariia jest opiekunką w Żłobku Sowia 5. Ukończyła kurs „Opiekun w Żłobku lub Klubie dziecięcym”. Ukończyła kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach dzieci (0-3 lat).

Co sama mówi  o sobie?

„Mam dwóch synów. Oni są moim życiem! Bardzo lubię kontakt z dziećmi, uwielbiam czytać książki, jeździć na rowerze, śpiewać, tańczyć, spacerować, spędzać czas z przyjaciółmi.  „

Karolina Roczyk

Położna
Oto Pani położna – która opiekuje się naszymi dziećmi w żłobku i klubie malucha.
Ukończyła studia medyczne.

Karolina Roczyk

Jeden komentarz do “Kadra Przedszkola Sowia 5

Możliwość komentowania została wyłączona.