Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny w Przedszkolu Sowia 5

Piknik Rodzinny w naszym przedszkolu to już tradycja. Uwielbiamy te chwile spędzone razem z naszymi podoopiecznymi i ich Rodzicami. Tym razem spotkaliśmy się 24 czerwca 2022 r. Już od godziny 16:00 nasze podwórko przy Przedszkolu Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich rozbrzmiewało śpiewem, radosnymi rozmowami i śmiechem. Oj działo się.

Nasz Piknik Rodzinny

został objęty patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Niestety sam Pan Prezydent w tym roku nie mógł być osobiście na naszym spotkaniu.   Otrzymaliśmy jednak telefon od Pani Prezydent z przeprosinami i życzeniami dla wszystkich uczestników Pikniku. Piknik rozpoczęliśmy od przywitania Rodziców i pięknego występu naszych maluszków z Klubu Malucha. Rodzice zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi podarunkami.

piknik rodzinny

Zaraz po maluszkach wystąpiły przedszkolaki z grupy Sóweczek i Puchaczy. Piękne wierszyki, piosenki  i prezenty wykonane przez przedszkolaków zachwyciły Rodziców.

Prawdziwym szałem był taniec Polonez wykonany przez Puchaczy. Zobaczcie sami jak pięknie go odtańczyli. Według nas sa już gotowi na taniec studniówkowy, jak myślicie? Jednym słowem matura w kieszeni, ale to chyba oczywiste, kiedy swoją edukację rozpoczyna się w Przedszkolu Sowia 5 🙂

Namioty, które ochraniały nasze dzieci przed słońcem wypożyczył nam Pan Adam Klacka z Fundacji Piastun – Wyrównywanie Szans. Dzięki nim, mogliśmy się cieszyć piękna pogodą, bez obawy o zdrowie dzieci.  Panie Adamie dziękujemy bardzo również za wspaniały strój królika, który zabawiał dzieci i pozował do zdjęć.

Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy, gdy odwiedził nas Pan Wojciech Szyłejko ze Związku Dużych Rodzin wraz ze swoim zespołem. Jeszcze raz bardzo dziękujemy, za to wszystko co Pan robi dla Rodzin w Siemianowicach Śląskich.

Związek Dużych Rodzin

Cudowni Motocykliści, którzy przyjechali specjalnie dla naszych milusińskich, stali się wielką atrakcją naszego pikniku. Dzieci były zachwycone. Trudno się dziwić, nam również zapieralo dech w piersiach, kiedy patrzyliśmy na piękne motocykle. Bardzo dziękujemy za taką piękną niespodziankę.

Motocykliści na pikniku

Nie był to jednak koniec atrakcji. Wspaniałą zabawę dla naszych przedszkolaków zagwarantowały Animatorki z firmy Anna Cyndecka ANImacje. Ogromne podziękowania dla Pań animatorek. Byłyście cudowne. Kolejną atrakcją było malowanie buziek i tatuaże. Tym zajęcy się nasze wspaniałe Ciocie z przedszkola. Zobaczcie sami jakie cuda wyczarowały

piknik rodzinny

Oprócz zabawy, mogliśmy porozpieszczać również nasze podniebienia. Watę cukrową o popcorn uwielbiają nie tylko dzieci. A ciasta przyniesione przez Rodziców rozpływały się w ustach.

Jednym słowem było cudownie. Mamy nadzieję, że Wam również się podobało. No i oczywiście mamy zamiar powtórzyć to znów z rok. Będziecie?