z wizytą u stomatologa

Z wizytą u stomatologa

„Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć”.

Zdrowe, białe ząbki chce mieć każdy, to oczywiste. Dlatego musimy dbać o nie już od najmłodszych lat. Myć rano i wieczorem i po każdym posiłku.

W jaki sposób prawidłowo dbać o ząbki, najlepiej powie nam stomatolog: lekarz który zajmuje się leceniem ząbków. Dlatego właśnie Dobrusia postanowiła odwiedzić gabinet stomatologiczny i dowiedzieć się wszystkiego.

Z wizytą u stomatologa

Umówiliśmy wizytę Dobrusi u Pani Doktor tydzień wcześniej. Dobrusia była bardzo niecierpliwa i nie mogła się doczekać tego super spotkania. I wcale się nie dziwimy, bo wizyta u stomatolog to prawdziwa przygoda. Kiedy wreszcie nadszedł ten dzień, Dobrusia umyła porządnie dziobek i udaliśmy się do gabinetu. Pani Doktor przywitała nas pięknym uśmiechem i od razu przedstawiła Dobrusię nowemu koledze, który jest maskotką w gabinecie stomatologicznym .

gabinet stomatologiczny

Oto nowy przyjaciel Dobrusi -Kłapak  – prawdziwy przystojniak prawda? Dobrusia bardzo go polubiła i często się spotykają. To on pokazał Dobrusi wszystkie dziwne urządzenia, które znajdują się w gabinecie stomatologicznym. Pokazał wiertełka – łaskotki, pokazał lustereczka, plomby i wiele innych bardzo ciekawych rzeczy. Dobrusia była zachwycona i z ciekawością przyglądała się wszystkiemu.

wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym

Pani Doktor zaprosiła Dobrusie na fotel i dokładnie przejrzała wszystkie ząbki. Była zadowolona z Dobrusi, że tak ładnie dba o ząbki. Na zakończenie, pokazała jak myć ząbki i dbać o higienę całej jamy ustnej.

higiena jamy ustnej

Dzięki tej lekcji Dobrusia dowiedziała się, że ząbki należy myć dokładnie w sposób wymiatający:

główkę szczoteczki ustawiamy pod kątem 45 stopni wykonujemy nią male, okrężne ruchy przy dziąsłach, a następnie wymiatające do dołu i do góry. Czynność powtarzamy przy każdym ząbku. Usta płuczemy wodą i na koniec myjemy języczek.

Warto postawić dziecku małą klepsydrę, która będzie odmierzała czas mycia.

Jeżeli chcecie przeżyć taką super przygodę jak Dobrusia, zachęcamy Was do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Z pewnością polubicie to miejsce.

 

Dziękujemy Pani doktor Marzenie Drosik-Ferdyn za tak cudowne przyjęcie Dobrusi.

Jeden komentarz do “Z wizytą u stomatologa

Możliwość komentowania została wyłączona.