dzień mamy

Dzień Mamy

26 maj to jeden z najpiękniejszych dni w całym roku, dla każdej Mamy. Dzieci obdarowują je pięknymi laurkami, kwiatami, drobnymi upominkami. I nie o upominki tutaj chodzi, ale o ten gest, podziękowania …. o miłość. Dzień Mamy.

Dzień ten był obchodzony już w starożytnej Grecji i Rzymie. Kultem otaczano matki-boginie, które były symbolem płodności i dobrobytu. W późniejszych czasach, zwyczaj powrócił pod nazwą „niedziela u matki”

Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie, chociaż przypada on w różnych krajach na różne dni. W Stanach jest to święto ruchome i przypada zawsze na drugą niedzielę maja.  Norwegowie obchodzą ten dzień w drugą niedzielę lutego. We Francji jest to ostatnia niedziela maja.

W Polsce jest to zawsze 26 maja.

Mamy nadzieję, że żadne dziecko nie zapomni w tym dniu o najważniejszej Kobiecie – o swojej Mamie. Nasze przedszkolaki bardzo przyłożyły się do tego, aby ich Mamy były zadowolone. Swoje prace wykonywały ze starannością i dużym, zaangażowaniem. Efekty końcowe? Sami zobaczcie

Dzień Mamy

dzień Mamy

My również chcielibyśmy się przyłączyć do tych laurkowych życzeń i życzyć wszystkim Mamom radości, uśmiechu na twarzy i prawdziwej pociechy ze swoich dzieci.

Gdy ktoś chce zamknąć

w jednym tylko słowie