święto flagi w przedszkolu Sowia 5

Święto flagi w Przedszkolu Sowia 5

Święto flagi obchodzone jest pomiędzy świętami Państwowymi: 1 maj i 3 maja. W tym roku wypadło ono w środę – 2 maja. Nie jest to dzień wolny od pracy, ale w Przedszkolu Sowia 5 świętowaliśmy go z należytym szacunkiem. Święto flagi w Przedszkolu Sowia 5:

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. W wielu państwach święto flagi już od dawna znalazło swoje miejsce w kalendarzu. Dzień flagi mają między innymi: Stany Zjednoczone, Finlandia, Meksyk, Ukraina, Litwa.

W Polsce również obchodzimy:

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Jest to polskie święto, które wprowadzone zostało na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Dzień ten był więc szczególną  okazją aby porozmawiać na takie tematy jak:

  • patriotyzm,
  • ojczyzna
  • symbole narodowe.

Podczas rozmów z naszymi przedszkolakami starałyśmy się rozwinąć w nich poczucie przynależności narodowej. Okazało się jednak,że nasze przedszkolaki z Przedszkola Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich wiedzą bardzo dużo na ten temat i barwnie potrafią o tym opowiedzieć.

Oto jakie wspólne dzieło stworzyły w tym dniu

Święto flagi w przedszkolu Sowia 5

Jesteśmy bardzo dumni, że mamy takich patriotów w naszym przedszkolu, a Rodzicom gratulujemy wspaniałego wychowania.