Wytyczne GIS dla żłobków i przedszkoli

Wytyczne GIS dla żłobków i przedszkoli

Drodzy Rodzice, nareszcie nasze Przedszkole, po bardzo długiej przerwie zostało otwarte. Oczywiście nasza praca jest w pełni zgodna z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 roku: Wytyczne GIS dla żłobków i przedszkoli

Z wytycznymi GIS możecie się Państwo zapoznać tutaj:

Wytyczne GIS dla żłobków i przedszkoli

Wytyczne-GIS-żłobki-przedszkola-Pierwsza-aktualizacja

Zarówno w przedszkolu Sowia 5 jak i Żłobku i Klubie Malucha, jesteśmy w pełni przygotowani na przyjęcie Państwa dzieci. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby pobyt dzieci w naszym przedszkolu był bezpieczny.

Ograniczyliśmy do minimum przebywanie osób trzecich w placówce. Zadbaliśmy o zachowanie dodatkowych środków ostrożności i ograniczyliśmy bezpośredni kontakt z osobami z zewnątrz. W placówce znajdują się płyny do dezynfekcji rąk, a wszyscy pracownicy są zobligowani do jego używania.

Wszyscy pracownicy przedszkola, którzy opiekują się Państwa dziećmi zostali przebadani i są zdrowi.

Jednak koronawirus jest bardzo niebezpiecznym wrogiem. Wszystkie informacje na jego temat znajdziecie na STRONIE GOV.

Bez Państwa pomocy nie uda nam się zachować pełnego bezpieczeństwa.

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą, abyście również zachowali pełną ostrożność.

Pamiętajcie o samoobserwacji i pomiarze temperatury. Jeżeli dziecko czuje się źle, ma podwyższona temperaturę, kaszle – zostańcie z dzieckiem w domu. Skorzystajcie z teleporady medycznej i przez ten okres nie przyprowadzajcie dziecka do przedszkola i żłobka.

Do naszej placówki przyjmować będziemy tylko dzieci, które nie mają objawów chorobowych.

Jeżeli którykolwiek z domowników jest na kwarantannie, dziecko również musi pozostać w domu. Musicie porozmawiać z dziećmi i wyjaśnić dlaczego nie może do przedszkola zabierać zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.

Regularnie przypominajcie dzieciom o podstawowych zasadach higieny. Przypominajcie dziecko o tym, że nie powinno dotykać oczu, nosa i ust. Że powinno często myć ręce wodą i mydłem i nie podawać rączek na przywitanie. O tym jak prawidłowo myć ręce pisaliśmy w artykule Jak unikać zakażeń  

Zwracajcie uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

Kochani Rodzice, pamiętajcie, że dziecko uczy się przez obserwację. okażcie swoim dzieciom jak zachowywać się w tych trudnych dla wszystkich czasach. 

Wszyscy walczymy z koronawirusem. Aby wygrać tą walkę musimy zmienić swoje zachowania.