jak-nie-zarażać

Jak unikać wzajemnych zakażeń infekcjami?

Okres zachorowań w pełni. W poprzednim artykule odpowiadaliśmy na pytanie dlaczego chore dziecko powinno zostać w domu. Co zrobić, aby nauczyć nasze dziecko chorować tak, aby nie zaraziło wszystkich domowników, w szczególności Rodzeństwo? Jak unikać wzajemnych zakażeń infekcjami?

Jak nasze dziecko zachowuje się w różnych sytuacjach, zależy od tego, czego je nauczymy. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko nie zarażało współdomowników, musimy tego nauczyć. Jeżeli dziecko kicha, zwracajmy mu uwagę, żeby zasłaniało nosek. Do oczyszczania noska wykorzystujmy tylko jednorazowe chusteczki, które po jednym użyciu – lądują w koszu na śmieci.

Kiedy dziecko chce kaszleć, musimy je nauczyć jak to robić w sposób bezpieczny dla innych. Aby nie rozsiewać drobnoustrojów, najlepiej zasłonić buzię rączką, lub kaszlnąć w stronę własnego rękawka.

Jak unikać wzajemnych zakażeń infekcjami?

Co możemy robić, aby Rodzeństwo nie zarażało się od siebie?

  1. wietrzy mieszkanie jak najczęściej.
  2. nauczmy dzieci, aby nie jadły sztućcami od innych, piło z własnego kubka czy butelki
  3. staraj się ograniczyć wspólne zabawy dzieci
  4. upominaj dzieci, aby jak najczęściej myły dzieci. Przed jedzeniem, po przyjściu z dworu, po smarkaniu noska. Higiena rąk jest bardzo ważna i warto ją wpoić swojemu dziecku.

 

Jak unikać wzajemnych zakażeń infekcjami? Nie jest to oczywiście łatwe, jednak możliwe. Nauczmy nasze dzieci tych kilku, prostych zachowań. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko rozprzestrzeniania się choroby.

2 komentarze do “Jak unikać wzajemnych zakażeń infekcjami?

Możliwość komentowania została wyłączona.