Jak spakować się na wakacje

Jak dobrze spakować się na wakacje

Cieszycie się już na zaplanowany wyjazd wakacyjny? Dzieci piszczą z radości i układają coraz większy stos zabawek, które zamierzają zabrać ze sobą. Sterta ubrań rośnie. A Ty masz delikatny zawrót głowy? Czy tych rzeczy nie jest za dużo? Czy jednak wzięliście wszystko co jest potrzebne? A może jednak coś jeszcze powinniście zabrać? Jak dobrze spakować się na wakacje? Co zabrać, aby zapewnić naszemu przedszkolakowi wszystko co potrzebuje, a jednak nie wynajmować ciężarówki?

Jak spakować się na wakacje?

Ważne, aby nie odkładać pakowania na ostatni moment. Niektóre potrzebne nam rzeczy, nie uda się załatwić w 5 minut.

Dokumenty.

To bardzo ważne, aby wcześniej przygotować wszystkie dokumenty, które będą nam potrzebne w podróży. Jeżeli wybieramy się na wyjazd zagraniczny, koniecznie musimy sprawdzić, jakie dokumenty potrzebujemy dla siebie i dla naszego przedszkolaka, aby przekroczyć granicę. Informacje dla podróżujących znajdziecie na stronie Ministerstwa. 

Jakie dokumenty potrzebujecie dla swojego przedszkolaka, można sprawdzić na stronie europa.eu

Dokumentem, o które warto zadbać przed wyjazdem jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wniosek o wyrobienie tej karty można pobrać TUTAJ. 

Warto również wcześniej wykupić polisę turystyczną – bo przezorny zawsze ubezpieczony :). Wszystkie dokumenty, wraz z biletami najlepiej spakować osobno do kosmetyczki i schować do torebki. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnej paniki.

Dokumenty są, teraz przygotowujemy listę rzeczy, które musimy ze sobą zabrać: ubrania, przybory higieniczne, zabawki. Tutaj znowu dużo zależy od tego, gdzie się wybieramy. Bo jeżeli korzystamy z usług hotelu, ręczniki nie będą nam potrzebne.

Tworząc listę niezbędnych rzeczy do zabrania, możecie skorzystać z listy Dobrusi.

 

wakacyjna lista

No i mamy naszą listę gotową. Teraz zaplanowane do zabrania rzeczy musimy dobrze spakować. Nie chcemy przecież na wakacjach prasować. Zobaczcie filmik, jak to zrobić dobrze.

Walizki spakowane, dobre humory są – czas wyruszać na wakacje. Szczęśliwej drogi.

Mamy nadzieję, ze pop powrocie z wakacji, przedszkolaki opowiedzą nam o swoich przygodach. A może pokażą zdjęcia. Dobrusia czeka, a najlepsze wakacyjne zdjęcie naszych przedszkolaków opublikujemy.