Przedświąteczne przygotowania

Robimy z dziećmi świąteczne dekoracje

Gorący ten okres przedświąteczny. Sprzątanie, gotowanie, pieczenie, zakupy… no dzień jest za krótki zdecydowanie. Ale przecież mamy w domu przedszkolaka. Przedszkolaka, który ponad wszystko uwielbia spędzać czas ze swoimi Rodzicami. Zorganizujmy więc prace w taki sposób, aby dzieci również mogły uczestniczyć w tych przygotowaniach. 

To w czym z pewnością będą mogły nam pomóc, to świąteczne strojenie mieszkania. Do dzieła kochani Rodzice.

Robimy z dziećmi świąteczne dekoracje ! 

Takie ozdoby wykonane własnoręcznie nie tylko pozwolą nam zmniejszyć wydatki przedświąteczne, ale będą wspaniale spędzonym czasem razem z dzieckiem. Każda ozdoba, będzie Wam przypominała te chwile, a kiedyś, po latach będzie cudownym wspomnieniem.

A jakie ozdoby możemy zrobić wspólnie?

  1. ŁAŃCUCH PAPIEROWY:  do robienia pięknego, kolorowego łańcuchu na choinkę możemy zatrudnić całą rodzinkę. Mama i Tata wycinają z papieru kolorowego cieniutkie paseczki o wymiarach 15 * 2,5 cm. Im więcej kolorów tym lepiej. Sklejamy pierwszy pasek, tworząc kółeczko. Resztę pracy zostawmy już naszemu maluchowi. Niech am wybierze kolor kolejnego paseczka, przełoży przez kółeczko i sklei końce paseczka tworząc kolejne kółeczko. I tak doklejając kolejne kółeczka, stworzymy wspólnie piękny łańcuch, który będzie prawdziwą ozdobą naszej choinki. Taki łańcuch może być dodatkowo obsypany brokatem, lub sztucznym śniegiem;
  2. ŁAŃCUCH na WŁÓCZCE: rodzice wycinają z kolorowego papieru podwójne kółeczka, które dziecko może naklejać na włóczkę.
  3. SZYSZKOWA CHOINKA: naszą pracę musimy rozpocząć od wspólnego spacerku po lesie. Nazbierajcie w miarę równej wielkości szyszek, z których będziecie w domu tworzyć choinkę. A jak? Z brystolu tworzymy stożek, do którego dziecko może przykleić szyszki, tworząc w ten sposób szyszkową choinkę;
  4. BOMBKI Z NICI: aby stworzyć takie bombki potrzebujemy:  nitkę (kordonek, mulina lub zwykła nitka) klej vikol, olej oraz małe balony. Klej delikatnie rozcieńczamy z wodą i moczymy w nim nitkę. Nadmuchane balony w odpowiedniej dla nas wielkości smarujemy olejem. Nitkę z klejem owijamy wokół balonów tak aby tworzyły bombkę. Po wyschnięciu kleju, przebijamy delikatnie balon (pozwólmy dzieciom wykonać tę czynność – super zabawa) i bombka gotowa.

świąteczne przygotowania

Ozdoby,m które będziemy robić wraz dziećmi mogą być nie tylko bardzo ładne, ale również smaczne. Przepis na prawdziwe pierniczki znajdziecie TUTAJ. 

Tak przygotowane pierniczki przed włożeniem do pieca pozwólcie dziecku przedziurkować – patyczkiem niech zrobi małą dziurkę, aby po upieczeniu można było przez nią przewlec nitkę. Pierniczki dekorujemy i wieszamy na choince. Warto zrobić ich więcej, bo znikają w magiczny sposób 😉

Jeżeli chcielibyście poznać więcej ciekawych pomysłów na dekoracje, które można wykonać wraz ze swoim dzieckiem zapraszamy bardzo serdecznie na

warsztaty do naszego Przedszkola Sowia 5 –  14 grudnia (czwartek) o godz 16:00.

Warsztaty dla rodziców będą chwilą czasu, w przedświątecznych przygotowaniach, kiedy wspólnie z  dzieckiem będzie można przygotować ozdoby świąteczne oraz spędzić kreatywnie czas i stworzyć coś wyjątkowego.

Dlatego też prosimy o przyniesienie ze sobą świątecznego nastroju oraz wygodnych ubrań, ponieważ w pełni wkroczycie Państwo do przedszkolnego świata swojego dziecka.

Zapraszamy serdecznie

ozdoby świąteczne