prezenty pod choinkę

Prezenty pod choinkę

Już tylko dwa tygodnie zostały nam na przygotowania przedświąteczne, w tym również zakup prezentów. A prezenty pod choinkę dla przedszkolaka to wcale nie taka prosta sprawa. Co kupić, aby nasz malec był zadowolony i podczas zabawy rozwijał swoje umiejętności. 

Na sklepowych półkach cała masa zabawek: lalek, klocków, samochodzików… wszystkie piękne, kolorowe. Co wybrać? Czym nasz przedszkolak będzie chciał się bawić i nie rzuci po godzinie w kąt?

Oto 8 pomysłów na prezent dla przedszkolaka 

  1. Artykuły papiernicze – zestaw dla małego artysty, z pewnością spotka się z gorącym przyjęciem. Kolorowe kredki, wielki blok rysunkowy, mazaki, naklejki, tatuaże, brokat, kolorowanki, pieczątki – to jest to co przedszkolaki wprost uwielbiają;
  2. Klocki – to idealny prezent, który rozwija umiejętności manualne, kreatywność dzieci. To jest ten rodzaj zabawki, do którego dzieci ciągle powracają – klocki nie nudzą się nigdy 😉
  3. Puzzle – układanie puzzli pobudza umysł do działania. Dzieci, które układają puzzle mają większe zdolności koncentracji i spostrzegawczości. Wiesz jaka jest ulubiona bajka Twojego dziecka? Poszukaj puzzli właśnie z tym motywem – uśmiech na twarzy gwarantowany;
  4. Gry planszowe, które od jakiegoś czasu znów cieszą się dużą popularnością. I bardzo dobrze, że tak jest, bo gra planszowa to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Oczywiście musi to być gra dopasowana do wieku naszego dziecka, ale nawet te dla najmłodszych będą fajną zabawą również i dla nas – Rodziców.
  5. Zabawki „zawodowe” – mały lekarz, dentysta, kucharz, młody naukowiec… – tego typu zabawek jest całe mnóstwo i dzieci bardzo lubią te zabawy, lubią wcielać się w rolę dorosłych… a może podczas tych zabaw poczuje prawdziwe powołanie?
  6. Książki – o tym jak wartościowe jest czytanie dziecku książek pisaliśmy już nie raz na naszym blogu. Ale w prezencie pod choinkę możemy wybrać książkę, którą nasz przedszkolak będzie potrafił „czytać” sam. Słowniki z dużymi literami i całym mnóstwem pięknych zdjęć, książki z ruchomymi elementami, książki wydające dźwięk.. każda z nich pobudzi wyobraźnię i będzie bawić i uczyć.
  7. Sprzęt sportowy – małe narty, łyżwy, sanki – to kolejne prezenty, które przypadną do gustu dzieciakom uwielbiającym sporty zimowe – czyli wszystkim dzieciom 😉 Bo czy znacie dziecko, które nie lubi zimowego szaleństwa?
  8. Zabawki dla artysty – instrumenty muzyczne, zestaw do karaoke, mata do tańca – to kolejny pomysł na prezent, który spodoba się dzieciom, które lubią obcować z muzyką. A kiedy dzieci pójdą spać, sami również możecie skorzystać z maty do tańca – super zabawa.

prezenty pod choinkę

W doborze prezentu pod choinkę bardzo ważne jest, abyśmy pamiętali o wieku naszej pociechy. Zbyt trudne do ułożenia puzzle, czy też gra z trudnymi zasadami, zniechęcą naszą pociechę. A my chcemy przecież, żeby prezenty pod choinkę były trafione.

Tak więc kochani Rodzice – do dzieła 🙂