Przedszkolaki w kinie

Przedszkolaki w kinie

W naszym przedszkolu Sowia 5 staramy się, aby nasze dzieci mogły poszerzać swoje horyzonty, ciągle poznawać nowe rzeczy, uczyć się i bawić. Robimy wszystko, aby czas spędzony w przedszkolu był jak najbardziej efektywny. Dlatego staramy się zajęcia jak najbardziej urozmaicać i dostosowywać do wieku naszych wspaniałych podopiecznych. Organizujemy ćwiczenia, zabawy tematyczne, dogoterapię, zajęcia taneczne, zajęcia z programowania i wiele, wiele innych zajęć, które rozwijają dzieci. Organizujemy również wiele wyjść poza teren przedszkola. Tym razem udaliśmy się do Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich.

Na naszą przygodę wyruszyliśmy już o godzinie 9:00.

Wygodny autokar zawiózł nas wprost do siemianowickiego Parku Tradycji. Już sama podróż bardzo się dzieciom spodobała.

Ale prawdziwe emocje dopiero na nich czekały. W Parku Tradycji dzieci udały się prosto do sali kinowej, gdzie z zapartym tchem obejrzały przygody Gordona i Paddy – małej myszki i komisarza ropucha. Główni bohaterowie połączyli siły by chronić mieszkańców lasu.

Film Gordon i Paddy to znakomita ekranizacja dedykowanych dzieciom kryminałów autorstwa Ulfa Nilssona i Gitty Spees.

Dzieciom film bardzo się spodobał. Nauczyły się bardzo dużo o tolerancji i stereotypach. Bardzo żywo reagowały na toczącą się akcję.

„Jest jedno prawo lasu – Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” Te słowa komisarza ropucha dzieci z pewnością zapamiętają. Szczególnie, że dzieci z przedszkola Sowia 5 to najmilsze dzieci na całym świecie 🙂

Pełni pozytywnych odczuć i rozbawienie wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola. Przed wyjazdem jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć przed Parkiem Tradycji.

Park Tradycji

To był udany wyjazd. Szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola o godzinie 11:30.

W naszej wycieczce wzięło udział 40 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Z pewnością to powtórzymy.

Bo wyjazdy do kina są bardzo fajne.