Polskie Symbole Narodowe

Polskie Symbole Narodowe

Już jutro czyli 3 maja obchodzić będziemy święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Konstytucji, która była przełomowa: wprowadziła glosowanie większością głosów, wycofała „liberum veto”, decyzje sejmu nie mogły być kwestionowane przez sejmiki. To prawdziwie demokratyczny dokument. Ważny dla Polski i dla Polaków. Warto w tym dniu pokazać swojemu dziecku postawę patriotyczną oraz Polskie Symbole Narodowe.

O Polskich Symbolach Narodowych

mówiliśmy również w naszym Przedszkolu Sowia5 w Siemianowicach Śląskich. Dzieci wypowiadały się na temat Polski oraz poznały miejsce położenia naszego kraju na mapie Europy. Bez problemu potrafiły rozpoznać flagę i godło Polski wśród innych państw, a nawet same stworzyły piękne godło.

Polskie Symbole Narodowe

 

Dzieci wiedzą dokładnie jakie sa kolory naszego kraju. Czują dumę gdy widzą biel i czerwień.

„Kto Ty jesteś? Polak mały” każdy z nas zna ten wiersz,  ale nie tylko jego znajomość kształtuje poczucie patriotyzmu w przedszkolakach. Dla przedszkolaka ojczyzną jest jego Rodzina. Warto więc opowiedzieć dziecku jak Wy sami czujecie patriotyzm. Czym patriotyzm jest dla Was. Dzisiaj nie ma już granic w Europie, możemy podróżować swobodnie, ale czy to oznacza, że nie czujemy więzi z naszym krajem?

Jak  sami możemy uczyć dziecko patriotyzmu?

Historia naszego kraju jest bogata i bardzo ciekawa. Warto opowiedzieć o tym dziecku. Pokazać historyczne miejsce, ważne dla Polski. Lekcja patriotyzmu podczas wycieczki to bardzo dobry pomysł.

Możecie wspólnie porozmawiać o symbolach narodowych, skąd się wzięły i jak powinniśmy je szanować i o nie dbać.