drzwi do nauki

Weekendowa lekcja patriotyzmu

W ten weekend nasza przedszkolna maskotka – sówka Dobrusia wybrała się na wycieczkę. Wycieczkę, która jednocześnie była lekcją patriotyzmu. Dobrusia odwiedziła Kopiec Kościuszki w Krakowie i nauczyła się bardzo dużo. Zresztą samo zobaczcie, że to miejsce jest idealne na weekendową, krótką wycieczkę z przedszkolakiem.

Dobrusia, nasz mała sóweczka z Przedszkola Sowia 5 uwielbia poznawać nowe miejsca. Uwielbia podróże i każdy weekend wyszukuje ciekawe miejsca, aby o nich opowiedzieć małym przedszkolakom. Opowiedzieć i jednocześnie zachęcić do och odwiedzenia. Tym, razem poleciała do Krakowa, na Kopiec Kościuszki. Pogoda nie była zbyt zachęcająca, ale dla naszej Dobrusi każda pogoda jest dobra na podróż. A ta wycieczka była bardzo pouczająca. 

Była to prawdziwa lekcja Polskości, prawdziwa lekcja patriotyzmu. 

Zanim wspięła się na Kopiec Kościuszki, przeszła przez drzwi do wiedzy. Muzeum Kościuszkowskie, przez które musimy przejść aby dostać się na Kopiec Kościuszki to miejsce, które wspaniale pokazuje życie Tadeusza Kościuszki – bohatera narodowego Polski. 
Aby dotrzeć do tego miejsca z Siemianowic, musimy pokonać 86 km, więc w pół godzinki jesteśmy na miejscu. 

 

No i zaczyna się nasza wielka przygoda z historią. Muzeum zainteresuje i dorosłych i dzieci. Nasze małe przedszkolaki z pewnością nie będą się w nim nudzić. Interaktywne zabawy, kolorowanki, które można 

No i zaczyna się nasza wielka przygoda z historią.

Kopiec Kościuszki jest otwarty dla zwiedzających codziennie od 9:30 do 16:00. Zamówienie biletów i plan dojazdu znajdziecie na stronie Muzeum . 

To miejsce  zainteresuje zarówno Rodziców jak i przedszkolaków. Dzieci z pewnością nie będą się tutaj nudziły. Interaktywne zabawy, pokoje z filmami i pomieszczenie gdzie lektor opowiada o życiu Tadeusza Kościuszki – t wszystko sprawia, że dzieci są ciągle czyś zajęte, ciągle poznają nowe rzeczy, ciągle uczą się historii w sposób łatwy i przystępny. 

Specjalnie dla dzieci potworzone sa miejsca, gdzie nauka jest połączona zabawą. Jest więc miejsce gdzie przechodząc przez labirynt, dziecko pomoże Tadeuszowi Kościuszko spotkać się ze swoją ukochaną Ludwiką Sosnowską. 

Jest tablica, gdzie dziecko może porysować kredą słuchając o przygodach Tadeusza Kościuszki w Ameryce. 

Jest też miejsce z kolorowankami i kredkami, gdzie mały twórca może pokolorować naszego bohatera narodowego i tak przygotowaną własnoręcznie kartkę wysłać na adres: 

Kopiec Kościuszki 

ul. Waszyngtona 1

30-204 Kraków 

 

Wystawy w Muzeum to prawdziwa gratka dla małych mężczyzn, którzy uwielbiają zabawę żołnierzykami. Możemy bowiem tam nie tylko zobaczyć jak wyglądały plany bitew, ale również makiety bitwy pod Racławicami, 

Niesamowitym przeżyciem będzie wejście do prawdziwych okopów, z jakich walczyli żołnierze. 

Prosto z Muzeum wychodzimy na Kopiec Kościuszki. 

Muzeum Tadeusza Kościuszki
muzeum Tadeusza Kościuszki
Kopiec Kościuszki
lekcja patriotyzmu
lekcja patriotyzmu

Kiedy dostaniemy się na szczyt, widoki są obłędne. Cały Kraków jak na dłoni. Z pewnością uda się Wam wypatrzeć Wawel, słynne Błonia i Park Jordana,  Wisłę. Jednym słowem piękna panorama Krakowa 

A gdy pogoda dopisze, z Kopca można również wypatrzeć Beskid Żywiecki, a nawet Tatry!!!

Dobrusi niestety wczoraj pogoda nie dopisała i Tatry nie były widoczne, dlatego postanowiła, że wybierze się w to miejsce jeszcze raz. 

Może się tam z nią spotkacie? 

 

 

Jeden komentarz do “Weekendowa lekcja patriotyzmu

Możliwość komentowania została wyłączona.