Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci

Zbliżają się święta Wielkanocne. W domu jak zwykle cala masa prac, a dzieci krzyczą, że się nudzą. Pisaliśmy już na naszym blogu o zajęciach z języka angielskiego, jako świetny pomysł na wspólną zabawę . Ta propozycja zajęć, jest jednak propozycją na wspólne zajęcia z dzieckiem. A co kiedy potrzebujemy, aby dziecko zajęło się chwilkę samo? Kolorowanki dla dzieci – to jest to !

Dzieci uwielbiają rysować. To da nich prawdziwa rozrywka i świetny pomysł na nudę. Kolorowanie to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka. Dzięki kolorowaniu dziecko rozwija motorykę małą.  A sprawność dłoni i palców jest bardzo ważna, przy późniejszej nauce pisania. Dziecko ćwiczy chwyt narzędzia pisarskiego, ćwiczy również staranność i precyzję. Warto zwracać uwagę, aby dziecko wykonywało swoją pracę dokładnie. Oczywiście wiek dziecka ma tu bardzo duże znaczenie. Kolorowanki muszą być dopasowane do odpowiedniej grupy wiekowej. Trudno jest jednoznacznie określić wiek, w którym dziecko zacznie kolorować, jedne będą już gotowe w wieku 2,5 lat a inne dzieci w wieku 3.

Dla najmłodszych kolorowanki nie powinny być bardzo skomplikowane, aby dziecko dobrze się przy tym bawiło i widziało efekt swojej pracy.

kolorowanki

Starsze dzieci będą już bardziej wymagające. Aby kolorowanie ich wciągnęło, obrazek musi być bardziej szczegółowy, muszą mieć możliwość wykorzystania większej ilości kolorów

kolorowanki

Kolorowanie to nie tylko świetna zabawa. 

Dzieci, kolorując uczą się dodatkowo cierpliwości. Kolorowanie wspomaga koncentrację i wydłuża czas skupienia uwagi.

Pięknie wykonany obrazek daje prawdziwe uczucie satysfakcji. I to co bardzo ważne, kolorowanie stymuluje obie półkule mózgu. Nasze dziecko świetnie się bawi i jednocześnie, trenuje swój mózg.

Kolorowanie to również duża redukcja stresu i złości. I to nie tylko u dzieci. Również dla dorosłych ta forma spędzania wolnego czasu ma właściwości relaksacyjne. Ostatnia kolorowanka jest więc dla Was  drodzy Rodzice 😉

kolorowanka

 

 

 

 

Taką „pracę twórczą” najlepiej wykonuje się przy muzyce. A najlepszą piosenką do takich prac będzie:

Jeżeli nie macie kolorowanek, a te które załączyliśmy dla Was dzisiaj już dawno są pokolorowane, możecie skorzystać z generatora kolorowanek. 

Pokolorowane kolorowanki przez weekend niech dzieci przyciosa w poniedziałek do przedszkola. Wspólnie będziemy podziwiać wszystkie dzieła.