kolorowanie

Kolorowanie – rozwijająca przyjemność

Kolorowanie działa antystresowo, pozwala skupić uwagę oraz wyciszyć się. Takie zadania sprzyjają koncentracji uwagi i działają kojąco na nasz umysł. Kolorowanie drobnych elementów wymaga precyzji, angażując naszą uwagę w ciekawe i kreatywne zajęcie. Podczas kolorowania ćwiczymy mięśnie palców, dłoni i nadgarstka, a także koordynację oko-ręka.

Szczególnie dla dzieci kolorowanie to rozwijająca przyjemność. Na rynku jest wiele kolorowanek: od takich dla całkiem małych dzieci, po kolorowanki bardzo skomplikowane, wymagające dużo cierpliwości i umiejętności.

Ale o ile przyjemniejsze byłoby pokolorowanie kolorowanki przedstawiającej coś, co dzieci doskonale znają. Może to być zdjęcie, które zrobiliście wspólnie na wakacjach, albo zdjęcie ulubionej maskotki, zabawki, bohater ulubionej bajki.

Jak wykonać taką kolorowankę dla dziecka?

Pierwsze co musimy zrobić to przygotować zdjęcie, które będziemy chcieli zamienić na kolorowankę. Zdjęcie może być dowolnego formatu, o maksymalnym rozmiarze 5 MB. Oczywiście im wyraźniejsze będzie zdjęcie, tym kolorowanka będzie ładniejsza.

Na stronie PRZERÓB ZDJĘCIE NA KOLOROWANKĘ  wklejamy przygotowane wcześniej zdjęcie, klikając w miejsce zaznaczone czerwoną strzałką.

Kolorowanie - rozwijająca przyjemność

Na tym kończy się nasza praca. Teraz musimy cierpliwie poczekać, aż program załaduje nasze przerobione na kolorowankę zdjęcie. Kiedy proces się zakończy możemy pobrać naszą kolorowankę na dysk, lub wydrukować.

My przygotowaliśmy taką kolorowankę, a Wy? Chętnie zobaczymy kolorowanki wydrukowane przez Rodziców i pokolorowane przez naszych przedszkolaków. Najlepsze z pewnością zostaną opublikowane.

Zapraszamy do zabawy.

Pamiętajcie! Kolorowanie  to rozwijająca przyjemność