Kadra na Sowiej 5

„Dob­ry wycho­waw­ca, który nie wtłacza, a wyz­wa­la, nie ciągnie a wzno­si, nie ug­niata a kształtu­je, nie dyk­tu­je a uczy, nie żąda a za­pytu­je – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” – Janusz Korczak

Nauczyciel w przedszkolu to osoba, która spędza z dzieckiem prawie tyle czasu co Rodzice. Jest dla dziecka autorytetem i wzorcem. Dlatego też musi to być osoba oddana, pełna zaangażowania i miłości, a jednocześnie doświadczona i wykwalifikowana.

Wszyscy wychowawczy z naszego przedszkola Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich ukończyli studia wyższe o kierunku pedagogicznym.

Wszyscy są pełni pasji, zaangażowania i oddania. Z milionami pomysłów na kreatywną naukę i zabawę.

Poznajcie ich, oto

Kadra z Przedszkola Sowia 5

mgr Beata Mazur-Michałowska Dyrektor Przedszkola

Wykształcenie:

MBA – Master of Business Administration

Uniwersytet Śląski – Pedagogika specjalna resocjalizacja

Akademia Ekonomiczna w Katowicach

Główna Szkoła Handlowa w Warszawie – MBA

Certyfikat European Financial Planner, EFP EFPA

Specjalista wczesnego wspomagania
Terapeuta SI
Studia podyplomowe: Zarządzanie w Oświacie i terapia pedagogiczna
Specjalista WWR

Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach wydział Pedagogika Specjalna. Ukończyłam również MBA na SGH. Od prawie dwóch lat jestem szczęśliwą mamą Konrada i ten czas poświęciłam na zajmowaniem się moim synem. Przez 21 lat pracowałam w bankowości na stanowisku menadżerski, jednak moim najbardziej wymagającym pracodawcą jest mój Syn. Zarówno na studiach, jak i w trakcie pracy zawodowej zdobyłam wiele doświadczeń dotyczących organizacji pracy, w czasie studiów odbyłam wiele praktyk w ośrodkach opiekuńczych małych dzieci, jak i w prowadzeniu przedszkola w ogóle.

Współpracuje również z innymi przedszkolami, gdzie pozyskuje wiedzę praktyczną i wykorzystuję wiedzę teoretyczną.

ukończony kurs Bilateralnej Integracji
ukończony kurs masażu Dzieci oraz osób dorosłych Metodą Shantala – tytuł instruktor

Iga Dudzik

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, kierunek: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne

Uwielbiam pracę z dziećmi, sprawia mi ona wiele radości, a postępy maluchów motywują mnie do ciągłego rozwoju. Podczas zajęć dbam o stworzenie przyjaznej, twórczej atmosfery – takiej, aby każde dziecko mogło uwierzyć  w siebie i mogło liczyć na moje wsparcie i pomoc.

Pracę z dziećmi uważam za pracę marzeń ponieważ daje mi wiele satysfakcji oraz radości. Podziwiam dzieci za ich szczerość i spontaniczność. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności, a także kiedy odkrywamy razem tajniki otaczającego świata.

Uśmiech na twarzy dzieci oraz czynione przez ich postępy są dla mnie najpiękniejszą życiową nagrodą.

Pani Iga prowadzi bajkoterapię w przedszkolu i logorytmikę w żłobku. Jest Z-cą Dyrektora

Ewelina Bednarek

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim, kierunek edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym.

Praca nauczyciela  jest dla mnie nie tylko zawodem, ale także pasją. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego możliwości. Widząc jak się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wiem, że moja praca ma sens. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą jaką można otrzymać.

Bardzo lubię pracować z dziećmi ponieważ uczą mnie cieszyć się najdrobniejszymi rzeczami.
W przedszkolu pracuję jako nauczyciel naszych najmłodszych dzieci.

Prowadzi zajęcia z Weroniki Sherborne

Pani Monika Gonciarz

ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach – studia magisterskie – edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz ukończyła zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i oligofrenopedagogikę – prowadzi u nas zajęcia Trening Umiejętności Społecznych.
Prowadzi grupę najstarszą.

Pomoc Opiekunki Sylwia Krystek

Ma 25 lat,  w żłobku na Sowiej pracuje jako pomoc opiekunki, prywatnie jestem mamą
3- letniego syna Filipa. Posiada średnie wykształceni i ukończony I stopień szkoły muzycznej. W wolnych chwilach słucha dobrej muzyki, czyta dobre książki i aktywnie spędza czas z rodziną – ogólnie stara się cieszyć życiem.
Ukończony kurs opiekunki dziecięcej oraz doświadczenie w pracy z dziećmi.

Pani Anita Krawczyk

pomoc nauczyciela – ukończyła studia pedagogiczne na kierunku opiekuńczo wychowawczym ma doświadczenie w pracy z dziećmi

Kadra w Żłobku Sowia 5

Opiekunka Agnieszka Mikołajowska

grupa starsza Uszatki.  Jest osobą bardzo odpowiedzialną, ciepłą i godną zaufania. Pełną szacunku do Małego Człowieka,  którym współpracuje przez dobroć i troskliwość. Bardzo ważna jest dla niej indywidualność Malucha i jego szczęście. Uśmiech na twarzy dzieci sprawia że czuje się potrzebna i spełniona. Posiada długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, także jest matka nastoletniego syna. Praca z dziećmi sprawia że czuje się spełniona.

Posiada kurs opiekunki dziecięcej.

Opiekunka  Klaudia Grabowska

grupa Puszczyki. Jako że od zawsze lubiłam pracę z dziećmi, zostałam absolwentką Kolegium Nauk Społecznych i Filologi Obcych Politechniki Sląskiej jako oligofrenopedagog.  Aktualnie kontynuuje studia magisterskie na Instytucie Badań nad Edukacją i Komunikacją. Posiada ukończony kurs opiekunki dziecięcej do lat 3. Na codzień pracuje z dziećmi w grupie żłobkowej, która daje jej olbrzymią satysfakcje

Opiekunka  Ewelina Waleszczyk –

grupa Puszczyki. Od najmłodszych lat pracuje z grupami dziecięcymi oraz młodzieżowymi. Kurs animatora dziecięcego pomaga mi w organizowaniu dzieciom wolnego czasu poprzez kreatywne gry i zabawy. Paroletnie doświadczenie pracy z dziećmi daje jej dużo satysfakcji oraz uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka – posiada kurs opiekunki dziecięcej.