Jesienne zabawy przedszkolaka

Jesienne zabawy przedszkolaka

Oj i komu to lato przeszkadzało…. coraz częściej słoneczko nie wychodzi zza chmury, a w zamian za to pada deszcz. Temperatury coraz niższe. Najchętniej, wracając po pracy do domu, wskoczylibyśmy pod ciepły kocyk, zapominając o całym świecie…

Przedszkolak na to nie pozwoli … jego energia nie zmniejsza się nawet przy takiej aurze.

No to ruszamy do zabawy – jesienne zabawy przedszkolaka – oto kilka pomysłów.

Jesienne zabawy przedszkolaka

Jesienny spacer: 

Te jesienne spacerki mogą być równie piękne jak te, które odbywamy latem. A może nawet ciekawsze. Sterty liści w parku są idealnym miejscem na szalone skoki. A może uda nam się w takiej stercie odnaleźć prawdziwy skarb? Piękny liść, który zabierzemy ze sobą do domu i pomożemy naszemu przedszkolakowi ususzyć. Z suchych liści, możemy zrobić również piękne obrazy,które później przedszkolak będzie mógł wręczyć Babci, Dziadkowi, Cioci, a może swojej ulubionej pani w przedszkolu? Jakie jeszcze ozdoby z liści możecie wykonać razem z dziećmi , możecie zobaczyć TUTAJ. 

Jesienne zabawy ... w co się bawić z dzieckiem

Puszczanie latawca

Jesienne wiatry sprzyjają puszczaniu latawców. O tym jak szybko, wspólnie z dzieckiem zrobić piękny latawiec pisaliśmy w artykule Wspólny czas z dzieckiem. Już samo wykonanie takiego oryginalnego latawca, będzie super zabawą . A jego puszczanie to prawdziwa radocha. Dla wszystkich. Zarówno Przedszkolaki jak i Rodzice po takiej zabawie będą cudownie zmęczeni, ale radośni.

puszczanie latawca

Wyjście do kina lub teatru

Wspólne wyjście do kina kiedy pogoda nie zachęca do dłuższych spacerów to idealny pomysł. Bajka na dużym ekranie zawsze działa w magiczny sposób. A może pokusić się o spotkanie z kulturą na żywo? Teatr to miejsce, które powinniśmy odwiedzać częściej. Sztuka odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju małego człowieka. Wizyta w teatrze rozwija nie tylko zdolności literackie u dzieci, ale również wyobraźnię, wrażliwość. Uczy koncentracji, kreatywności. Rozwija również tak ważne, kompetencje społeczne. Takie wspólne chwile w teatrze z pewnością zwiększą więź między nami, a dzieckiem.

Gry planszowe

Jeżeli jednak nie mamy już siły na wychodzenie, w domowym zaciszu możemy zagrać w gry planszowe. Wyprawa po grzyby, literaki, skoczki – to gry które polubią wszyscy. Pamiętajmy, aby dostosować poziom gry do wieku naszego dziecka.

Jesienne ognisko

A może zorganizować jesienne ognisko z pieczonymi kiełbaskami i ziemniaczkami? W Siemianowicach Śląskich jest coraz więcej miejsc gdzie takie ognisko może się odbyć. jednym z nich jest np. Staw Rzęsa, gdzie jest specjalnie wytyczone miejsce na ognisko. Zanim dojdziemy do tego miejsca, świetny spacer wraz z dinozaurami to obowiązek 😉

Do tego miejsca możemy również dojechać na rowerach prawie z wszystkich zakątków naszego miasta. A przejażdżka rowerowa to oczywiście kolejny pomysł na spędzenie czasu, nawet w okresie jesiennym.

 

Miłej zabawy kochani – czas spędzony z dzieckiem to najlepsza inwestycja.

Jeden komentarz do “Jesienne zabawy przedszkolaka

Możliwość komentowania została wyłączona.