Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia – to cudowne święto, które obchodzimy 25 listopada. Nie jest to data przypadkowa. Tego własnie dnia co roku obchodzimy rocznicę powstania tej maskotki. Maskotki, którą uwielbiają wszystkie dzieci. I chłopcy i dziewczynki. Ale czy tylko dzieci?

Chyba każdy z nas ma swojego pluszowego misia, który jest nie tylko wspomnień dziecięcych lat, ale i najlepszym przyjacielem. Takim, któremu można było powierzyć wszystkie sekrety. O tak pluszowe misie to cudowni przyjaciele. I dlatego właśnie 25 listopada, obchodzimy ich święto – Dzień Pluszowego Misia. Dlaczego właśnie 25 listopada?

Teddy BearW 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt udał się wraz z przyjaciółmi na polowanie. Podczas tej wyprawy, jeden z uczestników zranił małego misia i przyprowadził go do Prezydenta.Kiedy jednak Pan Prezydent zobaczył przerażone zwierzątko, nakazał jego natychmiastowe uwolnienie. Całe to wydarzenie zostało zilustrowane w komiksie w prasie. Komiks ten zobaczył producent zabawek i wpadł na genialny pomysł. Stworzył pluszowego misia, bohatera komiksu.

Miś został nazwany: Teddy Bear, co było nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dzisiaj nie ma chyba domu, w którym nie gościłby pluszowy miś. Dzieci pokochały tą zabawkę. Dzień, w którym utworzony został pluszowy miś celebrowany jest na całym świecie. 25 listopad – Dzień Pluszowego Misia – obchodzony jest hucznie w żłobkach, przedszkolach, szkołach. Jest to również dzień, w którym przeprowadzane są akcje charytatywne i dobroczynne. Akcje dla dzieci biedniejszych, potrzebujących, chorych.

Bo pluszowi miś to samo dobro. Dobrusia uwielbia swoich pluszowych przyjaciół, a ma ich wielu. Uwielbiają wspólnie spędzać czas.

Dzień Pluszowego Misia

Dobrusia nie może się już doczekać poniedziałku. W poniedziałek, każdy przedszkolaczek przynosi do przedszkola swojego ulubionego misia. Dobrusia pozna kolejnych przyjaciół. Będzie super zabawa, super święto. Mam nadzieję, że wszyscy będą pamiętali o tym, aby zabrać ze sobą do przedszkola swojego małego przyjaciela.