Jesienne zabawy przedszkolaka

Jesienne zabawy przedszkolaka, które rozwijają zmysły

Przed nami kolorowa pora roku – jesień. Polska złota jesień, która potrafi zachwycać. Miejmy nadzieję, że będzie nas rozpieszczała piękną, słoneczną pogodą. Warto wykorzystać te ostatnie ciepłe dni na jesienne zabawy przedszkolaka. Kożystajmy więc jak najwięcej z tych darów przyrody, które genialnie stymulują zmysły naszego dziecka. Mech, szyszki, kasztany, trawy, żołędzie – to wszystko idealnie nadaje się do zabawy z przedszkolakiem.

Jesienne zabawy przedszkolaka, które rozwijają jego zmysły.

 

  1. Rymowanki – rysowanki 

 

rysunek jeżaDla każdego, kto chce zwierza,
narysuję dzisiaj jeża.
Tu dam kreskę i półkole,
w środku kolec, kolec, kolec…
Tu główkę i nosek dam.
Jeszcze oczko i jeżyka mam.

Zabawa ta rozwija umiejętności plastyczne dziecka, ale również wyobraźnię. Czytając wierszyki, rymowanki i pozwalając dziecku na dowolną ich interpretację, rozwijamy kreatywnośc naszego maluszka. Czytajmy swoim dzieciom powoli, akcentując każdy wyraz. Jesiennych wierszy jest bardzo dużo, z pewnością znajdziemy coś fajnego, coś co dziecko będzie chciało narysować. Taki piekny rysunek może być super ozdobą pokoju dziecka. A może podczas weekendowej wycieczki uda się wypatrzeć takiego jeżyka?

2.  Jesienne ludki 

Sobotni dzień warto spędzić w parku, lun w lesie na poszukiwaniu materiałów do pracy. Przydadzą nam się kasztany, żołędzie, patyczki. Z tych materiałów razem z dzieckiem możemy stworzyć dosłownie wszystko: ludzi, zwierzęta, postaci z bajek. Takim kasztanowym ludkom, wykonanym, własnoręczne, dziecko może nadać imiona. Poustawiać na półce, jako prawdziwe, własnoręcznie wykonane arcydzieła.

Jak wykonać takie kasztanowe ludki? Zobaczcie film.

Takie ludziki mogą nam posłużyć nie tylko jako ozdoba, ale również jako kukiełki w teatrzyku. Wspólna zabawa w teatrzyk z pewnością przyniesie wam wiele radości.

3. Kolorowo i wesoło 

Jesienne kolory są inspiracją dla wielu malarzy. Również nasze dzieci z pewnością stworzą coś genialnego, kiedy tylko pozwolimy im na odrobinę szaleństwa. Przeszukajmy szafy, popytajmy babcie  może gdzieś znajdą się stare poszewki, które mogą stać się idealnym podłożem na arcydzieło naszego przedszkolaka. A czym najlepiej dzieci storzą piękne obrazy? Malowanie paluszkami będzie największą frajdą. 🙂

4. Wspólne gotowanie

Kiedy za oknem pogoda, która nie nastraja do spacerów, może wspólne szaleństwo w kuchni? O tak, pachnące jabłka, piękne dynie, rozpływające się w ustach maliny – to wszystko jesienne owoce, z których możemy wraz dzieckiem wyczarować pyszności. Kilka przepisów na jesienne przysmaki, znajdziecie na stronie: Przepisy na jesienne przysmaki. 

Myślę, że te wspólne zabawy z dzieckiem, przyniosą wiele radości. Wspólne chwilę spędzone z Rodziną, to najlepszy czas dla przedszkolaka. Inne pomysły na spędzenie jesiennych dni znajdziecie TUTAJ

Miłej zabawy 🙂