Czy warto chodzić z dzieckiem do Biblioteki?

Czy warto chodzić z dzieckiem do Biblioteki?

Biblioteka ta prawdziwa skarbnica książek. Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. Nawet osoba, która nie lubi czytać, w bibliotece z pewnością poczuje potrzebę przeczytania czegoś ciekawego. Czy warto chodzić z dzieckiem do Biblioteki? 

Oczywiście, że tak. O tym jak czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, pisaliśmy już w naszych poradach TUTAJ. Ale również sam pobyt w bibliotece, ma dla dziecka bardzo duże znaczenie. Szczególnie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w Bibliotece uczą się w prosty sposób funkcjonowania w miejscach publicznych. Biblioteka jest takim miejscem, gdzie obowiązują konkretne, z góry określone zasady. Dziecko może tutaj poćwiczyć zachowanie, zgodne z tymi własnie przepisami. Uczy się samodzielności. Może podejść do Pani bibliotekarki, zapytać o konkretną książkę. Może również samodzielnie wybrać to co go najbardziej interesuje. Cisza i harmonia panująca w Bibliotece bardzo ułatwia takie zadanie. Dziecko czuje się mniej zestresowane, pewniejsze siebie i przede wszystkim dumne. Dumne, ze potrafi samodzielnie, bez pomocy „załatwić” tak ważna sprawę.

My również byliśmy już w Bibliotece.

Nasze przedszkolaki z niepublicznego przedszkola Sowia 5 Siemianowice Śląskie, tą pierwszą wizytę w bibliotece mają już za sobą.

czy warto z dzieckiem chodzić do biblioteki

Odwiedziliśmy miejską bibliotekę publiczną w Siemianowicach Śląskich przy ul. Al. Sportowców 3.

Dzieci były zachwycone. Nie tylko dowiedziały się jak zachowywać się w Bibliotece, jak wypożyczyć książki, ale również z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pięknej bajki – „Przedszkoludki”.

Po tej lekturze odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci kolorowały postaci z usłyszanej bajeczki.

My z pewnością będziemy powtarzać takie wycieczki, ale zachęcamy również Was – rodziców. Wybierzcie się z pociechami do Biblioteki, a pokażą Wam jak super sobie tam radzą.