Czy przedszkolak może programować

Czy przedszkolak może programować

Pomimo tego, że oczywistą jest sprawą, że zbyt wczesne zaprzyjaźnienie się dziecka z komputerem czy laptopem jest dla małego organizmu szkodliwe, to jednak przed techniką nie uciekniemy. Możemy jednak ją wykorzystać w mądry sposób i nauczyć przedszkolaka jak z niej bezpiecznie korzystać i  nauczyć przedszkolaka…programowania.  Czy przedszkolak może programować?

To pytanie, które dość często zadają rodzice, zanim zdecydują się na zapisanie swojego dziecka na zajęcia z programowania. Jako świadomi Rodzice powinniśmy wykorzystać ten naturalny pociąg dziecka do współczesnych urządzeń elektronicznych. Dzisiejszy świat rozwija się bardzo szybko i dynamicznie i im szybciej młody człowiek nauczy się w nim funkcjonować – tym lepiej.

Każdy, kto posiada chociaż podstawową umiejętność programowania, z pewnością będzie miał ułatwiony start na rynku pracy. I nie chodzi tutaj wcale o zawody ściśle związane z informatyką. Żyjemy w takich czasach, że umiejętność programowania przydaje się w każdym zawodzie.  Zdziwieni? 30 lat temu, kiedy ktoś powiedział że znajomość języka angielskiego będzie podstawą do zdobycia ciekawej pracy – był lekko śmieszny. No jak to, przecież żyję w Polsce i angielski jest mi zdecydowanie zbędny. Dzisiaj nikt tak już nie myśli. Każdy rodzic wie, że angielski musi być drugim językiem. A jeszcze tylko parę lat, a trzecim językiem będzie właśnie… programowanie.

Czy przedszkolak może programować?

Czy nauka języka programowania potrzebna jest już w przedszkolu? Oczywiście, że tak. Podczas tej nauki przedszkolak uczy się kreatywnego  rozwiązywania problemów oraz logicznego myślenia.

Jak wyglądają zajęcia programowania?

Zajęcia, które chcemy wprowadzić w naszym przedszkolu, nie są zajęciami przy komputerze. Dzieci w tym pierwszym etapie przygody z programowaniem uczą się kodować „w rzeczywistości”. Aby  napisać kod, nie jest potrzebny komputer. Potrzebny jest super pomysł i plan działania (czyli dobry algorytm).

Podczas zabawy poznają wszystkie instrukcje, pętle i funkcje. Nie jest to jednak programowanie, to bardziej myślenie o programowaniu, myślenie o tym jak osiągnąć cel, zobaczenie co się może stać w zależności od tego jaka decyzja zostanie podjęta.

Lekcje programowania trwają ok  40 minut i odbywają się raz w tygodniu. Jest to 40 minut super zabawy, skakanie po klawiaturze i rozwijanie swoich zdolności myślowych.  Taka nauka pozwoli bez problemu Twojemu dziecku na szybkie zaprogramowanie super aplikacji już korzystając z prawdziwego komputera i wykorzystując do tego języki programowania wysokiego poziomu.

oferta programowania

Jeden komentarz do “Czy przedszkolak może programować

Możliwość komentowania została wyłączona.