Pierwsze dni w przedszkolu

Czy Twoje dziecko poradzi sobie w przedszkolu?

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Dla wielu młodych ludzi sierpień to ostatni moment na przygotowanie się do nowego etapu w swoim życiu. Od września zaczną swoją przygodę w przedszkolu. Martwisz się czy Twoje dziecko jest gotowe? Czy Twoje dziecko poradzi sobie w przedszkolu? 

To pytanie dość często spędza sen z powiek Rodziców. Kochani – nie ma obaw! Wasza pociecha z pewnością poradzi sobie w przedszkolu. Ważne jest jednak to, aby już teraz odpowiednio przygotować dziecko do tego ważnego dnia – pierwszego dnia w przedszkolu. 

Te pierwsze dni z pewnością nie są łatwe – ani dla dziecka, ani dla Rodziców. Dość często jest to większe przeżycie właśnie dla Rodziców. Maluch jeżeli jest emocjonalnie gotowy do przedszkola – chodzi do przedszkola chętnie, z prawdziwą radością.

Czy moje dziecko jest emocjonalnie gotowe? 

  1. dziecko łatwo nawiązuje kontakt z rówieśnikami?
  2. dziecko samodzielnie załatwia swoje potrzeby?
  3. dziecko chętnie współpracuje z rówieśnikami?
  4. dziecko potrafi się dzielić z rówieśnikami?

Jeżeli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco – drodzy rodzice możecie być zupełnie spokojni. Wasze dziecko da sobie w 100 % radę w przedszkolu. Jeżeli jednak, na któreś pytanie nie możecie odpowiedzieć twierdząco – nie ma o co się martwić. Przedszkole Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich to przedszkole integracyjne, w którym dzieci nie są zdane tylko i wyłącznie na siebie. Jeżeli jakakolwiek czynność sprawia dziecku problem, wychowawczynie zawsze chętnie pomogą każdemu maluszkowi. Nasze przedszkole wzbudza zaufanie wszystkich Rodziców i jest miejscem, gdzie dzieciaczki czują się super.

Pamiętajcie jednak – bardzo dużo zależy od Was. Rozmawiajcie z dzieckiem, pokażcie mu przedszkole do którego będzie chodzić, mówcie mu o tym jaka będzie to super przygoda. Wybierzcie się na zakupy i niech przedszkolak sam kupi to, co będzie potrzebować do przedszkola. O wyprawce do przedszkola pisaliśmy już na naszym blogu w artykule Wyprawka przedszkolaka. 

Mamy nadzieję, że szybko się zaprzyjaźnimy z nowymi przedszkolakami, a Dobrusia po prostu nie może się doczekać nowych przyjaciół i cały czas ich wygląda.

sowia 5- Dobrusia

Jeden komentarz do “Czy Twoje dziecko poradzi sobie w przedszkolu?

Możliwość komentowania została wyłączona.