pyszne lody dla ochłody

Pyszne lody dla ochłody

Pogoda w tym roku rozpieszcza nas coraz bardziej. Temperatury czasami są aż trudne do wytrzymania. Jedyne co nas może uratować to – pyszne lody dla ochłody. Jak przygotować szybko i zdrowo pyszne lody, za które nasze dzieci będą nas całowały po rękach?

 

 

Oto przepisy na wyśmienite domowe lody, które udają się zawsze:

Pyszne lody waniliowe – idealny przepis na upalne popołudnie.

Co potrzebujemy?

  1. dwa jajka;
  2. 300 ml śmietany kremówki
  3. 10 ml zimnej wody;
  4. 10 dkg cukru waniliowego.

Wykonanie:

Żółtka wybijamy do misy, dodajemy wodę i cukier waniliowy i miksujemy tak długo, aż powstanie gęsta piana. Białka ubijamy na sztywno (dodajemy szczyptę soli). Śmietanę w trzeciej misce również ubijamy na sztywno uważając, aby nie zrobiło nam się masło. Powolutku łączymy powstałe masy i wstawiamy do zamrażarki.

lody waniliowe

Jeżeli Twój maluch lubi lody bakaliowe, do powyższych składników dodaj rodzynki, orzechy, kokos, migdał – to co lubicie najbardziej.

Jeżeli najbardziej smakują mu lody czekoladowe, do masy dodajemy łyżeczką kakao.

 

Jeżeli jednak Twój przedszkolak zajada się lodami o smaku owocowym, oto nasz kolejny przepis. lody truskawkowe

Lody truskawkowe:

Co potrzebujemy?

  1. 300 ml śmietany kremówki;
  2. szklanka truskawek;
  3. 4 łyżki cukru;
  4. szklanka wody.

Wykonanie:

Truskawki wraz z cukrem blendujemy na jednolitą masę, dodajemy wodę. Ubitą na sztywno śmietanę łączymy z wcześniej przygotowaną masą owocową i całość wstawiamy do zamrażarki.

Jeżeli macie ochotę na smak malinowy – nic prostszego zamiast truskawek dajemy maliny. A może smak brzoskwiniowy? No smak tych lodów zależy tylko od tego jakimi owocami dysponujemy.

Oczywiście takie lody przygotowanie wspólnie z dzieckiem będą smakowały jeszcze bardziej. Pozwólcie swojemu przedszkolakowi porządzić w kuchni. Nie tylko będzie to mile spędzony czas, ale również duża szkoła kreatywności i sprawności manualnej dla dziecka.

Mamy nadzieję, że wykorzystacie przepisy – smacznego.