ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe to idealne ćwiczenia rozwijające mowę Twojego dziecka. Jest to również ćwiczenie na opanowanie emocji. Dzięki ćwiczeniom oddechowym, dzieci pogłębiają swój oddech, ćwiczą przeponę, wydłużają fazę wydechową.

Najczęstsze ćwiczenia oddechowe, które proponujemy podczas zajęć w Przedszkolu Sowia5 to:

• dmuchanie na łyżkę z gorącą zupką;
  • zdmuchiwanie kropli deszczu
  • dmuchanie w dmuchawce
  • dmuchanie baniek mydlanych
  • nadmuchiwanie baloników
  • gwizdanie na gwizdku

Jednak ćwiczenie, które najbardziej spodobało się dzieciom to KOLOROWE OBRAZY

Kolorowe obrazy, to jedno z ulubionych ćwiczeń oddechowych naszych milusińskich. A samo ćwiczenie jest bardzo proste i można przeprowadzić je w domu. Potrzebujemy tylko rurkę, kartke papieru i farby.

Dzieci dmuchając w rurkę, rozdmuchują farby tworząc w ten sposób piekne obrazy. Taki obraz podarowany Babci, czy Dziadkowi, z pewnością będzie długo zdobił ich ściany.

A może zechcecie powiesić go w swoim domu? Jeżeli w Waszym pokoju dominuje jakiś konkretny kolor, to można w taki sposób dobrać farbki kolorystycznie, aby obraz idealnie pasował do wnętrza. Z pewnością taki nowoczesny obraz zachwyci wszystkich. A dziecko będzie z siebie dumne, że stworzyło cos tak cennego. Coś co wszyscy podziwiają. Oprócz więc ćwiczeń oddechowym, wyrabiamy u dziecka poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości.

U nas w Żłobku Sowia 5 właśnie powstaje prawdziwe arcydzieło.

ćwiczenia oddechowe ćwiczenia oddechowe ćwiczenia oddechowe Malujemy obraz obraz

No obraz wygląda imponująco. Musicie to przyznać. Mamy nadzieję, że również zapragniecie mieć takie arcydzieła w swoich domach. Czekamy z niecierpliwością na Wasze relacje fotograficzne z prac.