Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – International Dot Day. W tym dniu we wszystkich szkołach i przedszkolach, dzieci tworzą piękne prace plastyczne, których motywem przewodnim jest kropka. Dlaczego kropka jest taka ważna, że doczekała się swojego święta?

„The Dot” (Kropka) to opowieść kanadyjskiego pisarza Petera H.Reynoldsa. Mała Vashti – to główna bohaterka tej powieści. Dziewczynka nie wierzyła w swój talent, nie wierzyła w swoje umiejętności. Jednak Pani z plastyki zachęciła ją, aby narysowala choć jedną małą kropkę. „Postaw tu kropkę i zobaczymy co się stanie” – to słowa Pani. Vashti niechętnie i bez entuzjazmu wykonała polecenie Pani. Na środku białej kartki, flamastrem namalowała czarną kropkę. Pani miała jeszcze jedną prośbę. Bardzo chciała, aby Vashti podpisała swoją pracę. Dziewczynka spełniła również tę prośbę, ale nadal nie widziała sensu w swojej pracy. Nie wierzyła w swoje umiejętności. Jej zdziwienie było ogromne, kiedy w następnym tygodniu zobaczyła swoją pracę oprawioną w piękną, złota ramkę i wywieszoną w klasie. Co się wydarzyło później?

Zobaczcie historię Vashti

 

 

Historia Vashti stała się bardzo popularna, a w roku 2008 stała się inspiracją do stworzenia Międzynarodowego Dnia Kropki. Dzień ten jest obchodzony w 196 krajach.

Czym jest Dzień Kropki?

To wielki dzień kreatywności i wiary w swoje umiejętności. Dzieci tworzą piękne prace plastyczne, rozpoczynając  zadanie od postawienia pierwszej kropki, lub innego znaku, który najbardziej lubi. Który umie narysować. Wokół tego znaku, rysują kolejne i w ten sposób powstają prawdziwe arcydzieła.

Zobaczcie fotorelację z Międzynarodowego Dnia Kropki w naszym Przedszkolu. To co tworzą nasze przedszkolaki, co roku zachwyca nas bardziej.

Dzieci tworzyły w pełnym skupieniu, z ogromny zaangażowaniem. Były bardzo zadowolone z efektów końcowych.

Nasze maluszki ze Żłobka Sowia 5 nie pozostawały w tyle. Ich prace zachwycają

kropka

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto odkrywania talentów. A nasze dzieci z Przedszkola Sowia 5 jak i ze Żłobka Sowia 5 mają ich calą masę. Jesteśmy z nich bardzo dumni i codziennie nie tylko w ten jeden dzień wspieramy rozwój talentów naszych podopiecznych.

Ale Dzień Kropki to święto nie tylko dla dzieci. To również święto dla dorosłych. Szczególnie dla tych, którzy swoje talenty ukrywają przed światem. Może czas je pokazać? Zachęcamy Was drodzy Rodzice do tego.