Ogólnorozwojowe zajęcia w Przedszkolu Sowia 5

Bo edukacja dzieci jest dla nas najważniejsza

Przedszkole Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich od lat wspiera edukację dzieci. Na różnych płaszczyznach. Prowadzone w przedszkolu zajęcia, przygotowywane są  tak, aby w jak największy sposób wpłynąć na rozwój młodego człowieka.

Bo edukacja dzieci jest dla nas najważniejsza.

Dyrektor Przedszkola Sowia 5 Pani Beata Mazur  na pierwszym, miejscu stawia na rozwój dzieci. I psychiczny i fizyczny. Dokładnie wie, że ruch dla dzieci jest bardzo ważny.

Odgrywa kluczową rolę w ich rozwoju na wielu płaszczyznach:

Fizyczny:

• Rozwój układu mięśniowo-szkieletowego: Wzmacnia mięśnie i kości, poprawia koordynację ruchową, równowagę i gibkość.
  • Prawidłowa postawa ciała: Zapobiega wadom postawy, takim jak skolioza czy kifoza.
  • Zdrowa waga: Zapobiega otyłości i nadwadze, a także chorobom z nimi związanym.
  • Układ krążenia i oddechowy: Wzmacnia serce i płuca, poprawia wydolność organizmu.
  • Układ pokarmowy: Poprawia trawienie i zapobiega zaparciom.

Psychiczny:

• Lepsze samopoczucie: Zmniejsza stres, lęk i depresję.
  • Poprawa koncentracji i pamięci: Pozytywnie wpływa na funkcje poznawcze.
  • Zdrowy sen: Poprawia jakość snu.
  • Poczucie własnej wartości: Wzmacnia pewność siebie i poczucie sprawczości.

Społeczny:

• Integracja z rówieśnikami: Umożliwia nawiązywanie kontaktów i budowanie relacji.
  • Nauka współpracy i komunikacji: Rozwija umiejętności społeczne.
  • Kształtowanie charakteru: Uczy dyscypliny, odpowiedzialności i wytrwałości.

Zapobieganie chorobom:

Choroby cywilizacyjneOtyłość, cukrzyca typu 2, choroby serca i układu krążenia.

Choroby wieku rozwojowego: Osteoporoza, wady postawy.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby dzieci w wieku 3-4 lata spędzały co najmniej 180 minut dziennie na umiarkowanej lub intensywnej aktywności fizycznej.

Dzieci w wieku 5-17 lat powinny co najmniej 60 minut dziennie poświęcać na umiarkowaną lub intensywną aktywność fizyczną.

Aktywność fizyczna powinna być różnorodna i dostosowana do wieku, umiejętności i preferencji dziecka.

Dlatego też, Przedszkole Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich współpracuje  z innymi instytucjami, aby jeszcze bardziej, wspólnie dbać o rozwój młodego człowieka.

Od dłuższego czasu współpracujemy z  UKS Jedność i razem organizujemy różne inicjatywy wspierające rozwój dzieci.

logo Przedszkole Sowia 5

W tym roku UKS Jedność organizuje obóz sportowy w malowniczym miejscu – w rezydencji  Las Vegas.

Na obóz jadą młodzi mieszkańcy Siemianowic Śląskich:

– dzieci z naszego przedszkola – jako przedszkolaki

– dzieci które są w pierwszej i drugiej  klasie – również byli naszymi wychowankami.

– dzieci z Klubu UKS

– dzieci ze szkoły sportowej nr 8

Wspieramy rozwój dzieci w całych Siemianowicach Śląskich

Trenerzy:

• Kierownik Pan Tomasz Rusz,
  • opiekun i trener Pan Artur Sala

Opiekunowie:

• Dyrektor naszego przedszkola Pani Beata Mazur
  • nauczycielka Pani Monika Gonciarz

Oj będzie się działo. To będzie wspaniały czas dla wszystkich

Nasi młodzi sportowcy będą się pięknie prezentować w koszulkach zakupionych specjalnie na taka okazję.

Sponsorem tych pięknych koszulek jest nasze przedszkole – Przedszkole Sowia 5.

Koszulki zakupione będą od firmy REDBOX