wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO

Jedna z ciekawszych wycieczek dla dzieci w wieku przedszkolnym, to wycieczka do ZOO. Dzieci uwielbiają oglądać zwierzęta, a w ZOO mogą zobaczyć zwierzęta z całego świata. Przedszkolaki z Przedszkola Sowia 5 również wybrały się na taką wycieczkę. Wycieczka do ZOO- kierunek Chorzów.

Jeżeli chcemy poznać różne gatunki zwierząt możemy wybrać się do ZOO. W Polsce mamy kilka pięknych ogrodów zoologicznych. W Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku. My, na naszą wycieczkę wybraliśmy ZOO, które jest położone najbliżej nas – oddalone od naszego przedszkola zaledwie o  8 km ZOO w Chorzowie.

Wycieczka odbyła się w piątek 25 czerwca. Bardzo ucieszyliśmy się, że mamy taka piękną pogodę od samego rana. Nie zastanawiając się długo wyruszyliśmy na naszą wycieczkę.

Do chorzowskiego ZOO pojechaliśmy autokarem – już to była duża atrakcja dla dzieci. Najczęściej jeździmy samochodami, więc taka podróż autokarem sprawiła nam dużą przyjemność.

Zresztą popatrzcie na nasze roześmiane buzie – no i wszystko jasne.

wycieczka do ZOO

Zaraz na wejściu otrzymaliśmy mapę, dzięki której dokładnie wiedzieliśmy w którym kierunku iść.

Mapę ZOO dostaliśmy przy kasie, ale można ją również zobaczyć na stronie ZOO

Jest również dostępna aplikacja mobilna, która jest znakomitym przewodnikiem po całym ZOO. Korzystając z niej, można łatwo trafić do ulubionego zwierzaka, jak również dowiedzieć się ciekawych o nim rzeczy. Można wybrać różne trasy zwiedzania, które oprowadzą po całym ZOO.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że ZOO w Chorzowie wcale nie jest takie małe i łatwo można się zgubić.

Całe ZOO obejmuje obszar o powierzchni 47,5 ha będąc tym samym trzecim, po ogrodach w Gdańsku-Oliwie i Poznaniu, pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce.

Znajduje się w nim  aż 2681 zwierząt, 312 gatunków. Sami widzicie, że jest co oglądać. My postanowiliśmy zaprzyjaźnić się z wszystkimi zwierzaczkami.

A kogo spotkaliśmy w ZOO:

• słonie
  • żyrafy
  • śmieszne małpki
  • tygrysy syberyjskie
  • lwy i wiele innych fajnych kotków 😉

Są też:

• gepardy,
  • kangury,
  • emu

i wiele, wiele innych. Nie sposób tutaj wymienić wszystkie zwierzaki, które są mieszkańcami chorzowskiego ZOO.

Jest też przepiękne akwarium. W nim spędziliśmy dużo czasu podziwiając piękne kolorowe rybki

Oprócz prawdziwych zwierząt , widzieliśmy również dinozaury… ogromne – nawet troszkę straszne. Ale nie, nie bójcie się one nie były prawdziwe.

Dużo się nauczyliśmy. Na koniec naszej wędrówki poszliśmy do ptaków. A dlaczego? Bo chcieliśmy jeszcze więcej dowiedzieć się o sowach. Chyba już domyślacie się dlaczego prawda? 😉

sowa

Piękne te nasze Sowy prawda? Poczytaliśmy o Puszczykach, Włochatkach i Puchaczach. Dobrusia zapoznała się z całym swoim kuzynostwem.

Oj będzie co wspominać – to był świetny dzień.

Wycieczki do ZOO to super sprawa i chyba wyciągniemy teraz Rodziców do tego świetnego miejsca. Już bez mapy możemy Was oprowadzić 🙂

Chyba przekonaliśmy Was, że wycieczka do ZOO jest super prawda,

A teraz razem:

Idziemy do zoo, zoo, zoo

Zoo, zoo, zoo.

W pierwszej klatce małpy skaczą hop, hop, hop.
Za ogony siebie łapią i na linach się bujają.
W pierwszej klatce małpy skaczą hop, hop, hopA papugi. wciąż gadają, „Daj, daj, daj”.
A papugi wciąż gadają, „Daj, daj, daj”.
Ciągle skrzeczą, piszczą, wrzeszczą, „Daj mi loda, ciastko, żelka”.
A papugi wciąż gadają, „Daj, daj, daj, daj, daj”. Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo.
Zoo, zoo, zoo Słonie trąbą wodę piją chlup, chlup, chlup.
Słonie trąbą wodę piją chlup, chlup, chlup.
Bo tak już jest to zrobione, trąbą piją wodę słonie
Słonie trąbą wodę piją chlup, chlup, chlupNo a hieny wciąż się śmieją hi, hi, hi.
No a hieny wciąż się śmieją hi, hi, hi.
Nie wiadomo wciąż dlaczego humor dopisuje hienom.
No a hieny wciąż się śmieją hi, hi, hi, hi, hi Idziemy do zoo, zoo, zoo.
…….