Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaka

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaka

Zorganizowanie przyjęcia urodzinowego dla przedszkolaka, wbrew pozorom nie jest sprawa łatwą. Nie możemy do sprawy podejść na „spontana”. Warto się do tego przygotować wcześniej i zaplanowac każdą minutkę kinder balu. 

Kiedy zbliżają się urodziny Twojego przedszkolaka, często zastanawiasz się jak je urządzić, aby nasz maluch poczuł się wyjątkowo. Możemy skorzystać z bogatej oferty firm, które oferują nam swoje usługi w zakresie organizowania takich przyjęć, ale możemy również się pokusić, na zorganizowanie takiego przyjęcia w domu. Myślę, że takie zaangażowanie z naszej strony, z pewnością zostanie przez nasza pociechę docenione. Takie przyjęcie organizujemy razem z dzieckiem.

5 kroków do zorganizowania przyjęcia urodzinowego:

Najważniejszy 1 krok: ustalcie listę gości – to oczywiście zadanie dla Twojego przedszkolaka, ty jedynie nadzoruj aby lista nie urosła do niesamowitych rozmiarów;

Najsmaczniejszy 2 krok: ustalcie menu – tutaj również w pełni zaangażuj swojego malucha – w końcu wie najlepiej co lubią jego koledzy i koleżanki. Ty pozostań w roli podpowiadacza. Oto jak może wyglądać przykładowe menu:

  • obowiązkowo torcik z ilością świeczek odpowiadającą ilości lat;
  • paluszki, chipsy i chrupki – nie są zdrowe, ale na przyjęciu urodzinowym możemy sobie pozwolić na małe grzeszki;
  • szaszłyki owocowe: na plastikowe patyczki (bezpieczne dla dzieci – z zaokrągloną końcówką) nabijamy kolejno: kawałek ananasa, mandarynkę, winogrono, kawałek banana, kawałek gruszki, plasterek kiwi;
  • galaretka z bitą śmietaną – im bardziej kolorowa tym lepiej ;
  • na ciepłą przekąskę możemy zaproponować – pizze. Ciasto i składniki do pizzy musimy przygotować wcześniej, natomiast samo dekorowanie pizzy możemy pozostawić samym uczestnikom urodzinowego przyjęcia. Niech każdy przystroi swój kawałek tym co najbardziej lubi. Zróbcie to już na początku imprezy.
  • napoje – każda możliwa ilość będzie tutaj potrzebna, gdyż szalejącym dzieciom zawsze najbardziej chce się pić.

Najweselszy trzeci krok: Rozpisz sobie każda minutę przyjecie. Od przyjścia gości, aż po zakończenie imprezy. Ustal ile czasu będzie trwała impreza i poinformuj dokładnie rodziców, o której mają odebrać swoje pociechy. Dwu godzinna impreza dla przedszkolaków to czas, kiedy z pewnością będą się ładnie bawić. Rozpisz sobie na kartce zabawy, które możesz zorganizować: TUTAJ możesz znaleźć kilka ciekawych zabaw;

Kreatywny 4 krok: stwórz razem z dzieckiem ciekawe, oryginalne zaproszenia. Pozwól dziecku na wykazanie się kreatywnością, ale nie zostawiaj go samego z tym zadaniem. Zaproszenia muszą być wykonane starannie, ale z widocznym udziałem dziecka. Poprzycinaj zaproszenia na odpowiedni rozmiar, wypisz i daj swojemu maluszkowi do udekorowania. 

Dekoracyjny 5 krok: udekorujcie pięknie pokój, w którym będzie się odbywało przyjęcie. Miejsce solenizanta przystrój w odpowiedni sposób, aby czuł się wyróżniony i ważny.

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaka

Teraz pozostanie już tylko wyśmienita zabawa dla dzieciaków, a może i Rodzice poczują się w tym dniu jak dzieci i będą uczestniczyli w zabawach nie tylko jako prowadzący, ale również jako uczestnicy?