Jak jest w przedszkolu Sowia 5?

Jak jest w przedszkolu Sowia 5?

Pierwszy miesiąc za nami. Dzieci zdążyły się poznać, zaprzyjaźnić i z prawdziwą chęcią przychodzą do naszego Przedszkola Sowia 5. Nadal jednak przyjmujemy dzieci i nasz przedszkolna rodzinka stale się powiększa. I bardzo dobrze – bo nasze przedszkole to cudowne miejsce. Jak jest w przedszkolu Sowa 5? przedszkole integracyjnePrzedszkole Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich to przedszkole integracyjne. Przyjmujemy   dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym z uwagi na autyzm, zespół Aspergera i niepełnosprawnościami sprzężonymi, z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, a także ze względu na niepełnosprawność ruchową oraz afazję.

INTEGRACJA

to same korzyści zarówno dla dzieci dotkniętych chorobą jak również dzieci zdrowych. Integracja likwiduje bariery, uczy cierpliwości, szacunku, umiejętności pokonywania trudności życiowych. I tego wszystkie dzieci uczą się właśnie w naszym przedszkolu. Ale to nie wszystko. Zobaczcie kodeks przedszkolaka, który dzieci odpisały i oczywiście przestrzegają:

Przedszkole Siemianowice

 

  • mówią dzień dobry na przywitanie;
  • mówią do widzenia na pożegnanie;
  • dbają o higienę;
  • kulturalnie spożywają posiłki;
  • uczestniczą z przyjemnością w ciekawych zajęciach;
  • zgłaszają się do odpowiedzi – są bardzo aktywne;
  • nie krzyczą;
  • dzielą się zabawkami, bawią się razem;
  • po każdej zabawie sprzątają zabawki;

Nie tylko jednak na zabawie upływa czas w naszym przedszkolu. Chętnie i z prawdziwą przyjemnością dzieci uczą się liczyć i czytać

przedszkole w Siemianowicach Śląskich

liczenie w przedszkolu

Uwielbiają również tworzyć.  Jak zdolne są to przedszkolaki możecie zobaczyć TUTAJ

My jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych i cieszymy się, że możemy codziennie spędzać wspólnie czas. Wspólnie się bawić, uczyć, śpiewać, rysować i spacerować. |Dzięki wspaniałej lokalizacji przedszkola, możemy urządzać codzienne spacerki i poznawać piękną przyrodę, bez narażania dzieci na wdychanie spalin samochodowych i słuchania hałasu z centrum miasta.

Jeżeli chcesz, aby i Twoje dziecko rozwijało swoje umiejętności, uczyło się nowych, rozwijało swoją kreatywność i przede wszystkim wyśmienicie się bawiło – wypełnij kartę zgłoszeniową dostępną TUTAJ i przyprowadź do nas nowego przedszkolaka. Czekamy 🙂 !