Zajęcia judo

Już w tym miesiącu ruszają w naszym przedszkolu zajęcia judo. Zajęcia te opierają się na połączeniu gier i zabaw, które mają na celu rozwój cech fizycznych dziecka i naukę podstawowych elementów sportowych.

Zajęcia judo już od września na Sowiej 5

Na każdych zajęciach judo wprowadzane będą nowe umiejętności do opanowania, aby uzyskać  jak największy progres w rozwoju poprzez aktywność fizyczną.

Umiejętności ruchowe jakie zdobędą dzieci podczas zajęć judo:

• kształtowanie mięśni posturalnych
  • kształtowanie prawidłowych wzorców ruchowych
  • niwelowanie wad postawy
  • kształtowanie siły
  • kształtowanie skoczności
  • kształtowanie koordynacji
  • utrzymywanie równowagi
  • poprawa gibkości całego ciała
  • bezpieczne upadanie
  • techniki judo
  • wszechstronny rozwój merytoryczny

Rozwój psychiczny

• praca nad utrzymaniem koncentracji
  • kształtowanie dyscypliny
  • zaspakajanie głodu ruchu
  • nauka szybkiego podejmowania decyzji
  • obiektywne analizowanie sytuacji
  • rozwój kreatywności
  • rozwój myślenia koncepcyjnego

Ramowy plan zajęć zajęć judo

Zajęcia judo– zbiórka
– rozgrzewka
– ćwiczenia układu ruchowo-mięśniowego
– zabawa
– ćwiczenia gimnastyczne
– zabawa z elementami JUDO
– ćwiczenia technik JUDO
– ćwiczenia rozciągające
– zbiórka na zakończenie zajęć
– rozdanie prezentów za udział w treningu

Zajęcia będą prowadzone przez trenera Czarka z mini Judo Okami. A co sam trener mów o sobie?

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pokochałem sport od 5 r.ż. kiedy to rodzice pierwszy raz zaprowadzili mnie na treningi judo. Szkolę się w tej dyscyplinie po dziś dzień, ponieważ jak kiedyś powiedział Japoński mistrz Y. Yamashita ,,nie ma końca w uczeniu się judo”.
Jestem bardzo doświadczonym zawodnikiem i przez wiele lat reprezentowałem kraj na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie mam między innymi brązowy medal mistrzostw Europy oraz złoty medal mistrzostw Polski. Moja praca opiera się na obudzeniu w dzieciach zamiłowania do aktywności fizycznej. Poprzez gry i zabawy kształtuję rozwój cech psychomotorycznych, dyscyplinę, pracę w grupie oraz przestrzeganie zasad fair play. Na każdych zajęciach wprowadzam podstawowe elementy judo np. bezpieczne upadanie.

Z pewnością zajęcia spodobają się naszym przedszkolakom. Relacje z zajęć już wkrótce