Wycieczka do Bielska

Wycieczka do Bielska

Trwa pierwszy tydzień ferii. Dobrusia wyruszyła na poszukiwanie zimy. Śniegu jeszcze nie znalazła, ale nie martwi się tym. Podczas swojej podróży odkryła wiele ciekawych miejsc i poznała nowych przyjaciół. Na początku swojej podróży dotarła do Bielska. Ta wycieczka do Bielska bardzo jej się spodobała.

Bielsko-Biała to miasto oddalone od Siemianowic o 70 km. Dojazd tam zajmuje nam ok 1.5 godzinki. Jest to więc idealne miejsce na wyjazd na weekendową wycieczkę. A warto tam się wybrać ze swoim przedszkolakiem, bo atrakcji jest dużo. Jeżeli więc nie macie planów na najbliższy weekend – wycieczka do Bielska będzie idealnym pomysłem. Nawet jeżeli nie będzie pogody sprzyjającej do spacerów, nie martwcie się, największa atrakcja jest w budynku. A dokładnie w : Gemini Park. 

To właśnie tutaj na 1 piętrze będziecie mogli zobaczyć niesamowitą wystawę – największą wystawę naukową na podbeskidziu.  Wystawa jest otwarta już od 16 stycznia od godziny 10:00 do 19:00, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Co możemy zobaczyć?

Trzy ekspozycje pod wspólną nazwą „Zobaczyć. Dotknąć. Zrozumieć”.

Pierwsza ekspozycja to unikalna wystawa 50 eksponatów, które są replikami projektów Leonarda da Vinci i to w skali 1:1. Wiele z nich mozna dotknąć, zobaczyć jak działają, poczytać do czego były wykorzystywane.

Wycieczka do Bielska

Wyprzedzające swoją epoke projekty Leonarda takie jak: czołgi, spadochrony, rowery, czy łożysko kulkowe – wszystko to było inspiracją dla współczesnej inżynierii.  I wszystko to Wasz przedszkolak może zobaczyć na wystawie. Oczywiście znane dzieła Leonarda da Vinci takie jak: „Dama z łasiczką”, „Ostatnia wieczerza” czy „Mona Lisa” również są częścią tej niesamowitej wystawy.

Dobrusia była zachwycona i trudno byłą ją oderwać, aby przejść  do następnej ekspozycji. Na całe szczęście przyciągnęło ją odbicie w lustrze 😉

Wycieczka do Bielska

Od tego momentu rozpoczęła się druga ekspozycja: Barwy

popularnonaukowa wystawa zbudowana z 18 interaktywnych stanowisk, której autorem jest Krzysztof Horodecki, pasjonat fizyki i pedagog.

Szklany deszcz, tęcza, jak powstają kolory, to tylko niektóre ze zjawisk, które możemy zobaczyć

Trzecia  ekspozycja : Umysł przyłapany –

wystawa w całości zaprojektowana i wykonana przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wszystkie stoiska są interaktywne i pozwalają zrozumieć jak mózg buduje obraz otaczającego świata.

Trzecie ekspozycja to również miejsce, gdzie można potańczyć, narysować Mona Lisę czy też wykonać ciekawe doświadczenia.

Cała wystawa jest bardzo ciekawa.

Dobrusia wiele się nauczyła, wiele zrozumiała. Były to bardzo dobrze spędzone 3 godziny.

Nieco już głodna pofrunęła na rynek w Bielsku. I tu kolejne atrakcje. Piękne oświetlenie zachwyca.

Wycieczka do Bielska

Czy poznajecie tą maskotkę? No tak, to nasz stary dobry przyjaciel Reksio. Wygląda pięknie prawda? Dodatkowo zdradzę Wam, że macha ogonkiem i szczeka. No koniecznie trzeba to zobaczyć.

To jak namówiłam Was na wycieczkę do Bielska 😉