weekendowe zabawy

Weekendowe zabawy z dzieckiem

„Nie lubię poniedziałków” – ten tytuł polskiej komedii od wielu lat przyświeca nam w każdy poniedziałek kiedy to po weekendzie trzeba wstać, wyprawić dzieci do przedszkola i udać się do pracy. Czasami jednak po weekendowych zabawach z dzieckiem, ten poniedziałek okazuje się być zbawienny… po prostu możemy chwile odpocząć ;). 

Dlaczego te wyczekiwane weekendy bywają tak męczące? Bo nie zawsze mamy na nie pomysł. Dzieci biegają po domu, krzyczą że się nudzą, a my chcielibyśmy choć troszkę wypocząć. O pomysłach na jesienne zabawy już pisaliśmy na naszym blogu TUTAJ. O pomysłach na zabawę w deszczową pogodę możecie poczytać w artykule: Zabawy na deszczową pogodę. 

Dzisiaj jednak chcielibyśmy Wam kochani rodzice przedstawić kilka pomysłów, na

Weekendowe zabawy z dzieckiem

które sprawią, że nasze dziecko nie będzie się nudzić, a Wy będziecie mogli wypocząć.

Są to więc propozycje zabaw, które zajmą dziecko, a Wy nie będziecie musieli ruszyć się z kanapy:

  1. zabawa w zawody: Twoje dziecko wciela się w lekarza, fryzjera, kosmetyczkę, nauczycielkę. Samo musi się najpierw przygotować do pełnienia określonego zawodu, a Wy musicie się wcielić w role pacjenta, ucznia, lub klienta salonu kosmetycznego. Piękny makijaż, który wyczaruje dziecko na Waszej twarzy z pewnością będzie warto uwiecznić na fotografii. A może to własnie dziecko będzie chciało być fotografem? Pozwólmy dziecku na kreatywność, oczywiści delikatnie kontrolowaną (bo fryzjer z nożyczkami w ręce może nabroić 😉 )
  2. zabawa w ciepło zimno: wymyślamy jakiś przedmiot z naszego otoczenia i dziecko musi odgadnąć o jaki przedmiot nam chodziło. Jeżeli przedmiot jest daleko – mówimy zimno, zimno, jeżeli dziecko zbliża się do przedmiotu – mówimy ciepło, ciepło, coraz cieplej.
  3. Zabawa literkami: podajemy literkę i członkowie Rodziny po kolei wymyślają nazwy zwierząt na daną literkę. Ten kto powtórzy dane zwierzątko – musi dać fant, który będzie musiał wykupić. Jak skończą się pomysły na zwierzątka, mogą to być rzeczy, kwiatki itp.
  4. Jaka to melodia: dziecko zgaduje jaką piosenkę nucimy. Jak zgadnie możecie ją wspólnie zaśpiewać. Lub też możecie pozwolić na występ swojego przedszkolaka;
  5. Domek pod stołem: na stół połóżcie kocyk tworząc mały domek dla naszej pociechy. To co znajdzie się w tym małym domku – pozostawcie już dziecku. Wprawdzie po tej zabawie sprzątania czasami jest dużo, ale czasu na odpoczynek również Wam nie zabraknie.

Te propozycje to zabawy w większości stare „jak świat” które jednak idealnie się sprawdzają. Dzieci świetnie się bawią, a my możemy obserwować te zabawy i wypoczywać.

W Przedszkolu Sowia 5 również codziennie stajemy przed wyzwaniem, co zrobić, aby każdy dzień był tym najlepszym, najciekawszym. Aby dzieci każdego dnia mogły nauczyć się czegoś nowego, a jednocześnie super bawić.

Wykopaliska, które odbyły się w zeszłym tygodniu, z pewnością pobudziły wyobraźnię dzieci i sprawiły, że zapamiętają ten dzień na bardzo długo.

weekendowe zabawy

Taką zabawę również możecie zorganizować w domu, ukrywając w piasku przeróżne rzecze.

Super zabawy.