na-wakacje-z-przedszkolakie

Weekend z przedszkolakiem

Przed nami weekend, warto go wykorzystać na podróże. Weekend z przedszkolakiem w podróży z pewnością będzie wielką przygodą. Tylko gdzie się wybrać?

Weekend z przedszkolakiem

Wybierając się na wycieczkę z przedszkolakiem, należy wziąć pod uwagę jego wiek, zainteresowania i poziom energii.

Oto kilka pomysłów na ciekawe wycieczki z przedszkolakiem:

Wizyta w zoo lub ogrodzie botanicznym.

Dzieci uwielbiają oglądać zwierzęta i rośliny. Wizyta w zoo lub ogrodzie botanicznym to świetna okazja do nauki o przyrodzie i podziwiania piękna natury. Do którego ZOO się wybrać. Najbliżej Siemianowic jest ZOO w Chorzowie. Jeżeli mamy ochotę na dłuższa wyprawę ciekawą propozycją jest ZOO z Afrykarium we Wrocławiu, Ogród zoologiczny w Poznaniu, lub w Warszawie.

Bardzo ciekawym ogrodem zoologicznym jest ZOO w Ostrawie. Każdy przedszkolak będzie taką wycieczką zachwycony.

Kolejny pomysł na wspólną wyprawę weekendową to

Wycieczka do parku rozrywki.

W parkach rozrywki znajdziecie wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Karuzele, kolejki górskie, gry i zabawy – każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolejnym pomysłem może być Zwiedzanie muzeum.  W wielu muzeach są specjalne wystawy i programy edukacyjne dla dzieci. Dzieci mogą poznać historię, sztukę, naukę i wiele innych. Najciekawsze to:

Kielce – muzeum zabawek

Muzeum Etnograficzne dla dzieci w Krakowie

Muzeum Śląskie

Wspinaczka po drzewach

Wspinaczka po drzewach to świetny sposób na rozwinięcie motoryki zręcznej, koordynacji i równowagi u dzieci. To także świetna zabawa!

Na śląsku znajdziemy wiele parków linowych. Jednym z nich są TRZY MAUPY  lub Park linowy Paprocany.

Wybierając się na wycieczkę z przedszkolakiem, ważne jest, aby zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy. Należy pamiętać o kremie z filtrem przeciwsłonecznym, nakryciu głowy, wodzie do picia i przekąskach. Warto również zabrać ze sobą kilka zabawek lub gier, aby dziecko nie nudziło się w czasie podróży lub postoju.

Najważniejsze jest to, aby wspólnie spędzać czas i dobrze się bawić!