Sylwester przedszkolaka

Jutro ostatni dzień starego roku. O 24:00 przywitamy Nowy Rok. Pewnie nie wszystkie przedszkolaki dotrwają do tej godziny, ale i tak musimy im zorganizować zabawę sylwestrową. Sylwester przedszkolaka musi być wystrzałowy i niezapomniany. Jak go zorganizować? Oto nasze pomysły na sylwestrową zabawę i sylwestrowe menu dla naszego przedszkolaka.

Sylwestrowy wieczór spędzony ze swoimi dziećmi to świetny pomysł. Musimy się jednak do tego wieczoru odpowiednio przygotować. Nie może oczywiście zabraknąć kolorowych balonów. Pięknych i kolorowych.

Zabawy z balonem

1. Malowane baloniki : do tej zabawy oprócz balonów będziemy potrzebowali jeszcze mazaków – najlepiej żeby to były markety permamentne – są trwalsze i nie rozmażą się na naszych balonikach. Pompujemy balony i wręczamy dzieciom, aby mogły stworzyć prawdziwe balonowe twarze. Uśmiechnięte, z oczkami, włosami, a może nawet z ozdobną muchą? Nie wyręczajcie dzieci w tym zadaniu, niech każde samo namaluje swojego balonowego kumpla.
  2. zaopatrzcie się w balony podłużne, z których można stworzyć różne figurki. Tutaj oczywiście to Wy będziecie musieli wystąpić jako czarodzieje. A jak zrobić zwierzaka z balona?

3. Oczywiście jak Sylwester to taniec. A nie ma nic śmieszniejszego nic taniec z balonikiem. Dzieci stają naprzeciw siebie, trzymają balonik, a prowadzący zabawę podaje komendę: balonik trzymamy tylko brzuszkami. Dzieci muszą utrzymać balonik swoimi brzuszkami, ale oczywiście tańczą cały czas. Kolejna komenda – trzymamy balonik czołami, a teraz już tylko kolankami. a może łokciami….

4. wyścigi balonowe: to również zabawa którą dzieci uwielbiają. Kto pierwszy dobiegnie do balona? A może trzeba dojść w określone miejsce trzymając balon między kolanami, a może skaczemy na jednej nodze?

5. rzut balonem do celu: kto trafi w wyznaczone miejsce wygrywa. Miejscem może być kosz na pranie, a może zlewozmywak?

Taniec Sylwestrowy

Oczywiście jak Sylwester to najwięcej musi być tańców. Chcemy tanecznym kokiem wejśc w nowy rok.

1. Taniec na gazetach: dzieci tańczą w parach na gazecie, którą co jakiś czas składamy na pół. Im mniejsza gazeta, tym większa zabawa. A kiedy Rodzice włączą się do tej zabawy i Tata z dużymi stopami stanie na gazecie, śmiech do łez gwarantowany. Podpowiadamy – Tata weź Mamę na ręce – będzie łatwiej i macie szanse wygrać 😉
  2. Gorące krzesła – to zabawa stara jak świat, ustawiamy krzesełka, ale cała zabawa polega na tym że musi ich być o jedno mniej niż liczba uczestników zabawy. Osoba prowadząca zabawę, wyłącza muzykę i wtedy każdy musi usiąść na krzesełku, a kto nie ma krzesełka odpada z gry i jedno krzesełko znów odsuwamy. I tak aż zostanie tyko jeden uczestnik – nasz taneczny mistrz

Bardzo fajną zabawą jest również zabawa w wieże odchodzącego roku. Na karteczka zapiszcie wydarzenia z odchodzącego roku. Zapytajcie dzieci co najbardziej utkwiło im głowie, co najbardziej mu się podobało, z czego jest zadowolone. Zapiszcie to na karteczkach i ułóżcie z tego wieżę. Z gazet na których wcześniej tańczyliście zróbcie kule i rzucamy w nasze wieże wspomnieniowe. Żegnamy Stary Rok.

To oczywiście tylko kilka pomysłów na wieczór Sylwestrowy. Najważniejsze abyście się dobrze bawili i z uśmiechem przywitali Nowy Rok. Aby Sylwester przedszkolaka był cudowny.

Bo Nowy Rok 2023 musi być wesoły, uśmiechnięty i cudowny. I tego Wam wszystkim drodzy Rodzice życzymy.