światowy dzień zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

4 październik to dzień,  w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt to uświadomienie ludziom, że zwierzęta to żywe istoty, które mają swoje prawa.

W Polsce Światowy Dzień Zwierząt po raz pierwszy zorganizowano w 1993 roku.

Podczas obchodów organizatorzy zwracają szczególną uwagę na los zwierząt bezdomnych, na problem znęcania się nad zwierzętami jak również nielegalnych hodowli psów przeznaczonych do walki.

Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt TOZ zachęca do adoptowania zwierząt, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.

Adopcja takiego psa, to zapewnienie sobie prawdziwego przyjaciela. Przyjaciela, który będzie nam dozgonnie wdzięczny. Warto uczyć swoje dzieci tej miłości do zwierząt. Warto uczyć dzieci co robić, aby zwierzęta wokół nas były bezpieczne i szczęśliwe.

4 październik jest pierwszym dniem Światowego Tygodnia, a cały miesiąc Październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.

Kochajmy więc nasze zwierzęta, przytulajmy, obcujmy z nimi jak najwięcej. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o zwierzęta domowe.

Może więc jest to idealny miesiąc aby wybrać się ze swoim przedszkolakiem na wycieczkę do ZOO? Najbliższe ZOO znajduje się już w Chorzowie. Jest ono  dostępne dla zwiedzających również w okresie zimowym.  Więc nawet chłodniejsze jesienne dni nie będą przeszkodą w zwiedzaniu. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród.

Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów – jedyna  tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie.

Weekend tuż tuż, może więc warto to wykorzystać i wybrać się na spacer, który jednocześnie będzie prawdziwą lekcją przyrody dla naszej pociechy? Może Dobrusię też spotkacie? ona często przylatuje tam do swoich przyjaciół.