Propozycja weekendowej wycieczki

Pierwsza połowa lipca troszkę nas ochłodziła. Można troszkę odetchnąć , nawet czasami musimy ubrać się cieplej Taka pogoda jest wręcz idealna na wycieczkę z przedszkolakiem. Jaka jest nasza propozycja weekendowej wycieczki?

Dzisiaj piątek warto więc zaplanować weekendową wycieczkę, na którą wybierzemy się z naszym przedszkolakiem. Jednodniowa wycieczka, która oprócz super spędzonych chwil razem z Rodziną, będzie również dla naszego małego przedszkolaka prawdziwą lekcją przyrody.

Dzisiaj proponujemy wycieczkę do najpiękniejszego uzdrowiska województwa śląskiego – do Ustronia. A dokładnie do Leśnego parku Niespodzianek.

Leśny Park Niespodzianek znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim,    od naszego przedszkola Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich jest to ok 90 km – a więc półtorej godzinki drogi.

W okresie letnim park jest czynny w godzinach od 9:00 do 18:00.  Możemy więc w sobotni poranek wyjechać o godzinie 9:00, aby na 10:30 być już na miejscu. Pierwsze kroki skierujmy do sokolarni gdzie już o 11:00 odbędzie się pokaz lotów ptaków drapieżnych. Na chwilę obecną w sokolarni możemy zobaczyć aż 30 ptaków, a wśród nich:

kania ruda, kania czarna, myszołów, jastrząb, orzeł przedni czy raróg, bieliki amerykańskie, sokół indyjski czy jedyna w naszym kraju aguja – z Ameryki Południowej.

Leśny park niespodzianek

Ptaki przelatują bardzo blisko nas, jest to niesamowite przeżycie nie tylko dla przedszkolaka, ale dla Rodziców również.

Jeżeli nie zdążymy na godzinę 11:00, następne loty ptaków odbywają się o godzinie 14:00 i 16:00.

Co jeszcze możemy zobaczyć podczas wycieczki do Leśnego Parku Niespodzianek?

To piękne miejsce oferuje całą masę przeżyć. Możemy obcować z naturą i dziką przyrodą, możemy również zatopić się w świat baśni ….. Aleja bajkowa, która jest zaadresowana szczególnie dla małych turystów, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim.

Idąc alejkami Parku mijamy muflony i daniele, które spacerują wokół turystów, pozwalają się karmić i fotografować.

W zagrodach zobaczymy : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty.

A na koniec naszej wycieczki udajemy się do miejsca, które przedszkolaki z Przedszkola Sowia 5 z pewnością polubią. Jest to… SOWIARNIA.

Loty sów odbywają się w godzinach o 12:00 i 15:00. Warto więc rozplanować nasz pobyt w w Leśnym Parku Niespodzianek w taki sposób, aby nie ominęła Was ta wspaniała atrakcja.

Jeszcze się zastanawiacie gdzie wybrać się w sobotę na weekendową wycieczkę?

2 komentarze do “Propozycja weekendowej wycieczki

Możliwość komentowania została wyłączona.