Jazda konna dla przedszkolaka

Jazda konna dla przedszkolaka

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu może przybierać różne formy. Dobrusia sama postanowiła sprawdzić jaka forma jest najlepsza. Dzisiaj spędziła cudowny dzień w stadninie koni, gdzie przekonała się że jazda konna dla przedszkolaka jest super.

Dobrusia w ten weekend postanowiła odwiedzić Stajnię Ferdyn. Zaprzyjaźniła się z pięknymi zwierzętami – końmi: Camelotem, Dzikiem, Blue, Luigi …. i wieloma innymi. Podglądała jak żyją, podziwiała ich piękne sylwetki, rozmawiała….

Jazda konna dla przedszkolakaJazda konna dla przedszkolaka

Z pełnym zaangażowaniem pomagała w pracach przy boksach koni. A nie jest to łatwa praca. Należy wyczyścić boksy konikom, uporządkować słomę i siano, oczyścić żłoby i poidła ….. pracy jest dużo, ale to bardzo przyjemna praca.

Praca w stajni

Trzeba również wyczyścić samego konia, wyszczotkować sierść, oczyścić kopytka, podyskutować 😉

Jazda konna dla przedszkolaka

No i oczywiście pogalopowała na grzbiecie Dzika bardzo daleko. Poczuła wiatr w piórach i poczuła, że to jest to co chce robić częściej. Uznała również że to niesamowite przeżycie również dla każdego przedszkolaka.

Bo jazda konna jest wskazania dla każdego przedszkolaka.

Zalety jazdy konnej dla przedszkolaka

  • wpływa korzystnie na układ kostno-mięśniowy człowieka.
  • wymusza utrzymanie prostej sylwetki
  • podczas jazdy pracują łydki, uda, ramiona,  brzuch – wszystkie mięśnie wzmacniają się, a jednocześnie znika ich napięcie
  • jazda konna kojąco wpływa na psychikę dziecka, dostarcza niesamowitych przeżyć, wrażeń

Przyjaźń jaka wywiązuje się pomiędzy dzieckiem, a koniem pozostaje na wiele lat. Dziecko musi opiekować się swoim koniem, uczy się odpowiedzialności. Ma dobrze określone priorytety, wie co jest ważne, a co jest zwykłą drobnostką, którą nie trzeba sobie zaprzątać głowy.

Im większą troską i opieką otoczymy konia, tym cudowniej odwdzięczy się on później podczas jazdy. Zaufanie, które musi łączyć konia z jeźdźcem widoczna jest „Gołym okiem”.

W naszych artykułach proponowaliśmy już kilka zajęć dla przedszkolaków, ale jazda konna jest szczególnym zajęciem. Zajęciem, które przeradza się w pasję. Pasję, która trwa całe życie.

Dobrusia często będzie wracała w to miejsce. Bardzo jej się podobało i gwarantuje, że

Jazda konna dla przedszkolaka to prawdziwa przygoda.

Jeden komentarz do “Jazda konna dla przedszkolaka

Możliwość komentowania została wyłączona.