Kiedy zacząć naukę pływania

Kiedy zacząć naukę pływania

Podczas tych wakacji Dobrusia postanowiła nauczyć się pływać. Do tej pory tylko przyglądała się z zazdrością jak inni szaleją w wodzie i postanowiła to zmienić. Bała się że będzie za mała, ale okazało się że na basenie są dzieci jeszcze młodsze niż ona. Niektóre nawet jeszcze nie potrafią chodzić. Kiedy zacząć naukę pływania?

Tutaj odpowiedź jest jednoznaczna – im wcześniej tym lepiej. Już niemowlaka można uczyć pływać. Namawiamy więc Was, aby Wasze przedszkolaki o ile jeszcze nie potrafią, już teraz rozpoczęły naukę pływania.  Oswojenie dziecka z wodą we wczesnym okresie jego życia i nauka pływania niesie za sobą same korzyści.

Czy warto dziecko nauczyć pływać? 

  1. Bezpieczeństwo – dziecko które oswoi się z wodą i pod okiem trenera nauczy pływać, będzie również wiedziało jakie zagrożenie niesie za sobą
  2. Styl – dziecko, które uczęszcza do szkółki pływackiej, nauczy się nie tylko pływać. Nauczy się robić to w sposób prawidłowy. Dzieci uczone są różnych stylów  pływackich, uczą się jak prawidłowo nabierać powietrze, kiedy je wypuszczać. Wszystko to spowoduje, że dziecko płynąć będzie mogło kontrolować oddech, mniej się będzie męczyło, a samo pływanie będzie dla niego prawdziwa przyjemnością.
  3. Ćwiczenia – pływanie to najlepszy rozwój małego organizmu. Podczas zajęć na basenie wzmacniają się mięśnie, zwiększa się objętość płuc. Młody pływak staje się bardziej odporny.
  4. Umysł – pływanie to sport, który wymaga myślenia i koncentracji. W przyszłości może więc super wpływać na wyniki w nauce.

Sami widzicie, że pływanie to dyscyplina sportowa, która zadba o całościowy rozwój dziecka. A przy tym wszystkim jest to dyscyplina bardzo przyjemna. Dobrusia przekonała się o tym na własnej skórze. I już nie można jej zatrzymać. Codziennie lata na basen i … kraulem, żabką, delfinem …. byle w wodzie.

Kiedy zacząć naukę pływania

Jeden komentarz do “Kiedy zacząć naukę pływania

Możliwość komentowania została wyłączona.