Zalety huśtania

Dlaczego huśtanie jest takie fajne?

Przed nami weekend, który zapowiada się słonecznie. To już pewnie ostatnie takie ciepłe dni. Wato wykorzystać to na wycieczkę ze swoim przedszkolakiem, lub przynajmniej na zaplanowanie dłuuugiego spaceru. Nawet spacer do Parku to dla naszego dziecka mega atrakcja. A jeżeli w tym parku będą huśtawki – to już zabawa murowana. Dlaczego huśtanie jest takie fajne?

Maleńkie, płaczące dziecko kiedy weźmiemy na ręce i pokołyszemy, uspokaja się natychmiastowo. Ruch kołysania kojarzy mu się z ty, co odczuwało będąc jeszcze w brzuszku mamy. Starsze dzieci również uwielbiają huśtanie, godzinami mogą przesiadywać na huśtawkach i kołysać. Oprócz tego, że huśtanie to bardzo przyjemne uczucie ma również bardzo dużo pozytywnych odniesień do zdrowia naszego dziecka.

Układ przedsionkowy, który odpowiada za zmysł równowagi oraz koordynację ruchów naszego dziecka, podczas huśtania jest pobudzany i rozwija się. A co się z tym wiąże?

Podczas huśtania emocje dziecka się wyciszają. Wzmacnia się koncentracja i umiejętność uczenia się. Huśtanie wpływa w cudowny sposób na rozwój intelektualny naszego przedszkolaka i oczywiście ruchowy. Podczas huśtania mięśnie naszego dziecka wzmacniają się dokładnie tak samo jak podczas ćwiczeń. Bujanie zaleca się szczególnie dzieciom z obniżonym napięciem mięśniowym.

Jak widzicie huśtanie to bardzo dobre zajęcie dla dzieci, podczas którego bawią się wyśmienicie i rozwijają.

Dlaczego huśtanie jest takie fajne?

Jeżeli więc tylko macie taka możliwość, pozwólcie swojemu przedszkolakowi na tą zabawę. A może rozważyć zakup huśtawki? Taka do ogrodu, czy nawet do powieszenia w domu nie jest dużym wydatkiem. A korzyści z takiego zakupu są dużo, dużo większe.