Czy warto leczyć mleczne zęby

Rodzice przedszkolaków dość często stwierdzają, że zęby mleczne wypadną i dlatego nie warto męczyć dziecko chodzeniem do stomatologa. Jaka jest prawda? Czy warto leczyć mleczne zęby?

Pamiętacie jak Dobrusia była z wizytą u Pani stomatolog? Nie bez powodu. Dobrusia bardzo dba o ząbki. Bo o zęby należy dbać. I nie ma to znaczenia czy są to zęby stałe czy mleczne. Dbamy więc o higienę mlecznych zębów myjąc je po każdym jedzeniu, rano i wieczorem. A kiedy pomimo naszych starań ząbek mleczny się zepsuje, czy warto leczyć mleczne zęby?

Leczymy zęby mleczne

Zęby mleczne muszą koniecznie być leczone ponieważ:

Próchnica zębów mlecznych przenosi się na zęby stałe. Zepsute zęby mleczne mogą stać się również przyczyną złego zgryzu. To również niepotrzebny ból dla naszego przedszkolaka.  Zepsute ząbki mogą być również przyczyną złych relacji z rówieśnikami.

Warto więc leczyć zęby mleczne i stale odwiedzać naszego stomatologa, który sprawdzi czy wszystko z ząbkami naszego dziecka w porządku.

Oczywiście, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też nauczmy nasze dziecko, że dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo, bardzo ważne.

Czysty ząbek, to szczęśliwy ząbek.

Dbajmy  o to, aby nasze dzieci miały czyste i zdrowe ząbki.

Czy warto leczyć mleczne zęby

Ten codzienny obowiązek powinien być jednak prawdziwą przyjemnością dla przedszkolaka.

Szczotki w dłoń i ze śpiewem na ustach maszerujemy do łazienki:

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty,
Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć.

Szczotko, szczotko, hej szczoteczko!
Zatańcz ze mną, tańcz w kółeczko!
W prawo, w lewo, w lewo, w prawo!
Po jedzeniu, kręć się żwawo!
W prawo, w lewo, w lewo, w prawo!
Po jedzeniu kręć się za żwawo!

Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!