koziołek matołek

Śladami Koziołka Matołka

102 Przygody Koziołka Matołka, to książka, którą każde dziecko uwielbia. Historia Koziołka, który pragnąc się podkuć wyruszył do Pacanowa, jest ponadczasowa. Bawi zawsze i wszystkich. Dlatego właśnie spotkanie z Koziołkiem Matołkiem osobiście, to cudowna przygoda. Jeżeli i Wy macie ochotę podążać śladami Koziołka Matołka – zachęcamy Was na  wyprawę do Pacanowa.

Koniec lata i początek jesieni mają nas rozpieszczać piękną pogodą. Warto z tego korzystać podczas weekendów, które możemy spędzać wraz z dziećmi na wyprawach poznawczych nasz kraj.

Tym razem zachęcamy do podróży w świat bajek.

A taką właśnie podróż oferuje nam Europejskie Centrum Bajek w Pacanowie. Wyjeżdżając z Siemianowic o godzinie 9:00 już na godzinę 11:30 jesteśmy na miejscu. W krainie kwiatów, motyli, krasnali, bajkowych stworów i oczywiście Koziołka Matołka :).

Europejkskie Centrum Bajek Pacanów

Już sam ogród Europejskiego Centrum Bajek zachwyca. Piękne rośliny, tajemnicze przejścia, gruszki na wierzbie, bohaterowie bajek …. to wszystko znajdziecie właśnie w tym pięknym, tajemniczym ogrodzie.  Możecie się również uraczyć cudownymi truskawkowymi lodami.  Dobrusia spotkała nawet swoją kuzynkę:

Pacanów

Ale prawdziwe cuda dzieją się po przekroczeniu progu Europejskiego Centrum Bajek. Wszyscy goście zostają pomniejszeni do rozmiarów maleńkiej myszki.

Pacanów

 

Dzięki temu przez  mysią dziurkę możemy się przedostać do świata bajek. A co tam na nas czeka? Z pięknego, bajkowego peronu wyruszamy w podróż pełną przygód.

centrum bajki

Podróżujemy po całym świecie, na ziemi i pod wodą. Odwiedzamy również kosmos i samego Pana Twardowskiego.

Nasza podróż kończy się w zaczarowanym ogrodzie, gdzie spotykamy Calineczkę i wielu innych bohaterów bajek.

Tutaj miała kończyć się podróż? Oj nie, ona trwa nadal. Jeszcze bajki w szufladzie, głaskanie smoka, spacer po zaczarowanym drzewie…. i wiele, wiele innych.

Zabierzcie swoje dzieci w tą cudowną podróż, przeżycie niezapomniane. Nie tyko dla dzieci. W końcu każdy za nas z przyjemnością spotka przyjaciół z dzieciństwa, prawda?

świat bajek