Rozśpiewane przedszkolaki

„Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem.
Muzyka w greckim ujęciu tego słowa jest elementem pedagogicznym najwyższej rangi i właśnie dlatego moja metoda musi pozostać na wskroś muzyczną”

Emil Jaques-Dalcroze

Zajęcia prowadzi Pani Agata Cichos, która uwielbia prowadzić  zajęcia umuzykalniające , przygotowujące dzieci do występów oraz konkursów. Uczy dzieci śpiewu oraz gry na pianinie.

A oto co sama Pani Agata mówi na temat rytmiki:

„Zajęcia z rytmiki łączą w sobie muzykę, taniec, improwizację ruchową, instrumentalną oraz rytmiczną, a także grę na instrumentach oraz śpiew.

Wszystkie te elementy wpływają na szeroki rozwój dziecka.

Zarówno w sferze fizycznej (ćwiczenie koordynacji ruchowej, sprawność fizyczna, poczucie własnego ciała), w sferze psychicznej i emocjonalnej (wzbudzanie wrażliwości na muzykę, wyrażanie i rozwój emocji),w sferze umysłowej (poprawa pamięci i koncentracji),  a także pobudza wyobraźnie, kreatywność i poczucie bezpieczeństwa w otoczeniu.

Emil Jacques – Dalcroze, jeden z ojców rytmiki, powiedział, że „Rytmika przemawia do nas za pośrednictwem muzyki, jest więc radosną mową, która przenika nas do głębi”.

Dlatego też  rytmika, nie tylko wspaniale wzmacnia prawidłowy rozwój dziecka ale jest również świetną i niezapomnianą zabawą!”

Dzieci uwielbiają te muzyczne przygody i z prawdziwą przyjemnością uczą się nutek i kolejnych pięknych piosenek.

Zajęcia z rytmiki odbywają się dwa razy w tygodniu i   trwają godzinę lekcyjną.

A czego uczymy się teraz?

Oczywiście piosenki, którą będziemy mogli zaprezentować Mikołajowi, kiedy odwiedzi nasze Przedszkole Sowia 5.

Jeżeli chcesz aby i Twoje dziecko rozwijało swoje muzyczne umiejętności zapraszamy do nas – Przedszkole Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich czeka na wszystkie małe zdolaniachy.