Przedszkolak idzie do szkoły

Te chwile, kiedy musimy pożegnać naszych małych podopiecznych i wypuścić spod skrzydeł Przedszkola Sowia 5 są zawsze bardzo trudne. No cóż, takie to już życie – nasz Przedszkolak idzie do szkoły !!

Za nami piękny czas przedszkola, czas zabawy, ale również i nauki. Nasze przedszkolaki wyrosły nawet nie wiadomo kiedy.

Przedszkolak idzie do szkoły

Wszyscy są gotowi, aby rozpocząć naukę w szkole.

Przedszkolak idzie do szkoły !!

Przejście z przedszkola do szkoły to dla dziecka duży krok, który może wiązać się z różnymi emocjami: ekscytacją, radością, ale też lękiem i niepewnością.

Aby ułatwić dziecku ten proces, ważne jest, aby odpowiednio je do niego przygotować. Oto kilka wskazówek, które mogą w tym pomóc:

• Rozmawiaj z dzieckiem o szkole. Opowiedz mu, jak wygląda typowy dzień w szkole, co będzie tam robić, z kim się pozna i czego się nauczy. Pokaż mu zdjęcia szkoły i klasy, jeśli to możliwe.
  • Czytaj dziecku książki o szkole. Istnieje wiele książek, które poruszają tematykę pójścia do szkoły i mogą pomóc dziecku oswoić się z tą myślą.
  • Zabierz dziecko do szkoły. Jeśli to możliwe, zabierz dziecko do szkoły przed rozpoczęciem roku szkolnego. Pokaż mu salę lekcyjną, plac zabaw i inne ważne miejsca.
  • Pozwól dziecku poznać innych uczniów i nauczycieli. Zorganizuj spotkanie z dziećmi z klasy lub z nauczycielką.
  • Przygotuj wyprawkę do szkoły. Wspólnie z dzieckiem wybierzcie plecak, piórnik, książki i inne niezbędne przybory.
  • Zadbaj o pozytywną atmosferę. Stwórz w domu atmosferę sprzyjającą nauce i zabawie. Unikaj negatywnych wypowiedzi na temat szkoły.
  • Bądź cierpliwy i wspierający. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i potrzebuje różnego czasu na adaptację do nowego otoczenia. Bądź cierpliwy i wspieraj dziecko w jego dążeniach.

Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby dziecko czuło się bezpieczne i kochane. Twoja miłość i wsparcie pomogą mu pokonać wszelkie trudności i odnieść sukces w szkole.

Ale póki co przed nimi całe dłuuugie 2 miesiące WAKACJI!!!!