wycieczki edukacyjne

Wycieczki edukacyjne

Przed nami ostatni tydzień wakacji. Piękna pogoda nadal zachęca do podróży. Tym razem nasza dzielna podróżniczka Dobrusia postanowiła wybrać się do Nagłowic. Wycieczki edukacyjne bardzo jej się spodobały i Was również do nich zachęca. A dlaczego Nagłowice?

Nagłowice to wieś położona w województwie świętokrzyskim. To właśnie tutaj mieszkał i tworzył „ojciec literatury polskiej” Mikołaj Rej.

Mikołaj Rej

Takie wycieczki, zapadają dzieciom w pamięci. To dzięki nim Wasze dziecko rozwija swoją wyobraźnię, poszerza wiadomości. W Nagłowicach dowie się kim był Mikołaj Rej. Warto nauczyć swojego przedszkolaka iż ” A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Mikołaj Rej

Nagłowice to miejsce bardzo spokojne, ciche, pozwalający na spokojny spacer rodzinny.

To co możemy zwiedzić podczas tej wycieczki edukacyjnej to:

Dwór murowany rodziny Walewskich, wzniesiony po 1878 r., we wnętrzu Muzeum Mikołaja Reja z ekspozycja przedstawiającą kopie rękopisów oraz współczesne drzeworyty przedstawiające życie i dorobek pisarza.

Dworek Mikołaja Reja

Park angielski założony na przełomie XVII w. i XVIII w., cenny ze względu na pięć starych dębów, choina kanadyjska, orzech szary, wiązy, modrzewie i wyjątkowe na terenie Polski perukowce podolskie. W parku znajdują się rzeźby przedstawiające rosnące tu drzewa i krzewy. Przy każdej rzeźbie znajduje się tablica edukacyjna zawierająca informacje  roślinności oraz „mieszkańcach” parku.

wycieczki edukacyjne

Park jest więc nie tylko piękny, ale obfituje w informacje, które Twój przedszkolak z pewnością zapamięta. A wszystko to oddalone jedynie 1,5 godziny drogi od Siemianowic.

Aby nasza droga nie dłużyła się naszym maluchom, możemy zwiedzić piękne ruiny w Olsztynie i zjeść rybkę w Złotym Potoku.  Tak zaplanowana sobota, będzie z pewnością udaną sobotą.

Mamy nadzieję, że w poniedziałek usłyszymy relacje z sobotniej wyprawy, w to lub inne ciekawe miejsce. Wycieczki edukacyjne to przecież idealny pomysł na spędzenie rodzinnego weekendu.