Wytyczne GIS dla żłobków i przedszkoli

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny

KORONAWIRUS – Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny – to akcja informacyjno-edukacyjna. Ma ona na celu przypomnienie społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Szczególnie teraz, kiedy musimy się bronić przed zarażeniem wirusem SARS- CoV-2.

Cała akcja została zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Na potrzeby tego przedsięwzięcia została opracowana ulotka, która ma zmusić nas do refleksji. Na ile jesteśmy w stanie wycenić swoje zdrowie, zdrowie naszych najbliższych, ich życie…..

Koronawirus

Koronawirus

Ten wręczony mandat zaufania ma przypominać o konieczności zasłaniania ust i nosa. Dlaczego musimy to robić? Bo niestety choroba może przebiegać bezobjawowo. I możemy być zarażeni wirusem SARS- CoV-2 i nawet o tym nie wiedzieć. Przechodzimy go bezobjawowo. Niestety są osoby, które zarażone tym wirusem nie mają tyle szczęścia i ich zarażenie nie przechodzi bezobjawowo. Mogą przechodzić tę chorobę bardzo ciężko, mogą również stracić życie. Dlatego będąc w miejscu użyteczności publicznej nosząc maseczkę, która zakrywa zarówno usta jak i nos, zapewniamy bezpieczeństwo tym właśnie ludziom. Zachowując odległość 1,5 metra od innych osób, również ograniczamy możliwość zarażenia.

O prawidłowej higienie rąk pisaliśmy już na naszej stronie, tutaj grafikę zamieszczamy tylko dla przypomnienia.

Jak unikać wzajemnych zakażeń infekcjami?

Pamiętajmy – wirus nadal jest i jest bardzo niebezpieczny. Chrońmy tych najsłabszych, którzy choroby nie przejdą bezobjawowo.

 

Na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach możemy śledzić aktualne zasady i ograniczenia. Znajdziemy tam również zbiór informacji o Koronawirusie.