pokój przedszkolaka

Jak urządzić pokój przedszkolaka

Twój maluch w tym roku po raz pierwszy przekroczy progi przedszkola? Już teraz warto pomyśleć o urządzeniu dla niego pokoiku, w którym będzie się czuł dobrze, bezpiecznie i będzie mógł szaleć do woli. Jak urządzić pokój przedszkolaka? Oto kilka podpowiedzi i inspiracji. 

Kącik małego artysty

W pokoju każdego przedszkolaka, taki właśnie kącik obowiązkowo musi się znaleźć.I Wbrew pozorom, jego urządzenie nie jest takie trudne. Wystarczy mały stoliczek, krzesełko, komodę lub zwykły regał z pojemnikami, w których mały artysta będzie przechowywał swoje skarby: kredki, farby, plastelinę, modelinę …..

kącik przedszkolaka

Taki kącik dla małego artysty wyczaruje dla Was firma: Colour My Walls.

Dla pięknego snu

Łóżeczko, w którym do tej pory zasypiał Twój maluszek, jest już z pewnością za małe. Warto poszukać wygodnego, większego łóżeczka. Wybierając łóżko pamiętaj, że maluch bardzo szybko rośnie i w bardzo krótkim czasie łóżeczko 140 cm przestanie spełniać swoją rolę. Jeżeli chcesz aby posłużyło ono dłużej, rozejrzyj się za łóżkiem przynajmniej na 160 cm. To czy będzie ono drewniane, czy metalowe, tradycyjne czy w kształcie samochodu czy zamku  dl;a zdrowia Twojej pociechy nie ma większego znaczenia. Ale to na czym nie warto oszczędzać to – materac. Dobry  materac to inwestycja w zdrowie dziecka. Dla dzieci poniżej 6 roku życia materace sprężynowe nie są polecane, gdyż mogą spowodować nienaturalne wygięcie kręgosłupa. Warto więc rozejrzeć się za dobrym, piankowym materacem, który zapewni Twojemu dziecku i przy okazji również Tobie 😉 spokojny sen przez całą noc.

 

 

 

Miejsce na stroje

Ostatnim elementem wyposażenia pokoju przedszkolaka jest szafa lub komoda na ubrania. Najważniejsze, aby te meble były bezpieczne. Dziecko w tym wieku jest nieobliczalne: biega, tańczy, kręci się, wspina….. czyste szaleństwo. Musisz zadbać o jego bezpieczeństwo. Meble muszą być stabilnie przytwierdzone do ścian pokoju, aby niekontrolowana wspinaczka po nich, nie skończyła się nieszczęściem. Meble te nie mogą mieć ostrych kantów, a szuflady powinny posiadać zabezpieczenia przed ich całkowitym wysunięciem. Dobrze rozplanuj ustawienie mebli, nie stawiaj komody przy oknie, aby Twój malec nie mógł się po niej dostać na parapet. Nie ustawiaj ozdób na półkach które przy ewentualnym zrzuceniu, mogą skaleczyć dziecko.

Pozytywne kolory

I tutaj najlepiej zdać się na samo dziecko. Zapytaj jakie kolory lubi, pokaż mu próbnik z kolorami i sami wybierzcie przewodni kolor w pokoju. Możemy również posłużyć się psychologią kolorów:

ZIELONY-  spokój, harmonia, równowaga wewnętrzna, natura

NIEBIESKI – świeżość, przestrzeń, spokój

FIOLETOWY – spokój, relaks, emocje

RÓŻOWY – optymizm, radość

ŻÓŁTY – radość, ciepło, pewność siebie

POMARAŃCZOWY – ciepło, bezpieczeństwo, inspiracja

CZERWONY – witalność, aktywność

ZŁOTY – mądrość, odwaga

SZARY – ochrona, wyciszenie

BRĄZOWY- stabilność, wiedza

BIAŁY- intuicja, ochrona – intuicja mi podpowiada, aby nie użyć tutaj koloru białego 😉

CZARNY – pewność siebie, tajemniczość

Bardzo ciekawym pomysłem jest pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową, na której nasza pociecha będzie mogła tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Oryginalne rozwiązanie proponuje firma Colour My Walls malując na suficie, przy użyciu farb świecących – całe galaktyki.

malowane sufity

W takim pokoju przedszkolak nudzić się nie będzie. A gdyby jednak dopadła go nuda, już wkrótce na naszym blogu znajdziecie opisy ciekawych zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zaglądajcie do nas – zapraszamy serdecznie.

Zapraszamy również do najlepszego przedszkola w Siemianowicach Śląskich – Przedszkola Sowia 5 – zapisy już trwają.