co pyli

Przywitajmy wiosnę

21 marca rozpoczęła się wiosna, którą jednak ze względu na sytuację, musimy spędzać w domu. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki pomimo wszystko z radością przywitały wiosnę. A może przywitamy wiosnę wspólnie?

Pani Klaudia – która jest opiekunką  w naszym żłobku Sowia 5 i pracowała metodami Montessori dzieli się z nami materiałami, które będą pomocne, w powitaniu wiosny w domu.

Zaczynamy naszą wiosenną zabawę:

Przywitaj się z dzieckiem, podaj mu rękę i podpowiedz co będziecie dziś robić.

Przykład:

• Cześć (imię dziecka), dzisiaj będziemy poznawać porę roku, która jest teraz, wiosnę.
  • Chciałabym Ci dzisiaj pokazać czym charakteryzuje się aktualna pora roku- wiosna.

Zapal świeczkę (dobrze, gdyby była żółta), weź dłoń dziecka i wędruj nią nad zapaloną świeczką.

Przykład:

• Czy czujesz ciepło? Wiosną zaczynają ogrzewać nas pierwsze promienie słońca. Słońce jest żółte jak nasza świeczka.

Włącz Waszą ulubioną  piosenkę, weź krem o zapachu cytrynowym (lub zbliżonym) i w rytm muzyki smaruj ręce kremem (może być energiczna muzyka, będzie więcej impulsów do śmiechu).

Daj dziecku powąchać swoją dłoń i zgadnąć jaki ma zapach.

Weź jakąkolwiek butelkę z dozownikiem, najlepiej po popularnym „psik-psiku” i z daleka popryskaj w stronę dziecka.

Przykład: Wiosną często pada deszcz.

A na koniec DLA ODWAŻNYCH

Można dać kilka kropel cytryny na łyżeczkę i dać do spróbowania swojemu maluszkowi. . Śmiechom nie będzie końca – gwarantowane 🙂

Nie zapomnijcie zrobić zdjęcia z tego momentu i wyślijcie je do nas. Najśmieszniejsze, najweselsze, najzabawniejsze … opublikujemy na naszej stronie na fb 🙂 Miłej zabawy

powitajmy wiosnę